English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Premte 18 Prill 2014 Moti Tirana
Ekonomi
"Pushime tė garantuara", Gjermeni: 20% e plazheve do tė jenė publike
Tiranė - Turistėt dhe pushuesit kėtė vit do tė kenė mundėsi tė gjejnė hapsira mė tė shumta tė desitunuara si plazhe publike. Vec kėsaj turistėve gjatė kėtij sezoni do u ofrohet mė shumė siguri e pastėrti.
 
Komento
Ēelet fondi pėr shlyerjen e borxheve tė biznesit, 33 milionė dollarė
Tiranė - Ministria e Financave ka ēelur njė fond prej 33 milionė dollarėsh pėr shlyerjen e faturave tė papaguara ndaj kompanive private tė kontraktuara nga qeveria e mėparshme. 156 kontrata janė likuiduar nga ministria pėr kompanitė qė kanė kryer punimet apo shėrb
 
Komento
Kassel, gjigandi i skelerisė mbėrrin nė Shqipėri
Tiranė - Kompania e ''Kassel'' me njė investim 100 shqiptar, i shtohet numrit tė shumtė tė investitorėve vendas nė sektorin e ndėrtimit. Pas njė maturimi nė Itali, Kassel, ka zgjedhur tė sjellė kapitalin e saj nė Shqipėri bashkė me eksperiencėn ndėrkombėtare.
 
Komento
"Fermer informalė", Zusi: Privohen nga fondet e BE-sė
Tiranė - Njė pėrqindje shumė e vogėl e fermerėve shqiptare janė tė formlaizuar dhe ky fak ti penalzion ata pėr tė thithur fondet e BE-sė tė akordura pėr sektorin e bujqėsisė. Ky fakt ėshtė pohuar nga zvministri i Bujqėsisė, Alban Zusi, nė emsionin ''Portofol'' nė
 
Komento
Ministria e Financave, 85 milionė dollarė pėr faturėn e prapambetur tė TVSH-sė
Tiranė - Zerohet fatura e TVSH-se sė prapambetur. Burime zyrtare nga Ministria e Financave bėjnė tė ditur se ėshtė bėrė likuidimi i tė gjithė TVSH-sė sė parimbursuar nė vite deri mė 31 dhjetor 2013.
 
Komento
Ndihma ekonomike, pėrjashtohen disa kategori
Tiranė - Nga skema e ndihmės ekonomike pritet tė dalin afro 200 persona qė kanė pėrfituar nė mėnyrė abuzimve. Ndryshimet nė ligjin pėr ''Ndihėm ekonomike'', synojnė tė centralizojnė kompetencat e strukurave qė japin atė.
 
Komento
Eurobondi shqiptar, Cani: Emetimin nė vitin 2015
Tiranė - Shqipėria pėrgatitet tė dalė nė tregun ndėrkombėtar financiar gjatė vitit 2015, me emėrtimin e eurobondit, me njė kredibilitet tė shtuar. Kėshtu ėshtė shprehur Ministri i Financave Shkėlqim Cani
 
Komento
Falja e borxheve, nga 1 marsi deri mė 31 gusht 2013
Tiranė - Janė 4069 gjoba tė vendoura ndaj biznesit nė periudhėn 1 mars deri nė 31 gusht 2013, tė cilat do t'u falen subjekteve. Nė total vlera e gjobave kap vlerėn 3.3 miliardė lekė, ndėrsa priten tė rimbursohen 500 milionė lekė gjoba qė tashmė janė paguar.
 
Komento
Investimet e CEZ, rrjet i ri pėr shpėrndarjen e energjisė
Tiranė - Kompania e shpėrndarjes sė energjisė CEZ me mbeshteje finaciare nga BB, ka nisur investimet nė zonėn e Paskuqanit, Babrusė dhe Bathores. Investimi nė rrjetin e e shperndarjes sė kėsaj zone, do tė pėrmirėsojė furnizimin pėr mijėra familje nė periferi tė Ti
 
Komento
Marrėveshja me FMN-nė, Kadare: Premton pėr ulje tė borxhit
Tiranė - Marrėveshja me FMN-nė rrit besueshmėrinė e Shqipėrisė nė tregjet financiare ndėrkombėtare. Gjithashtu, ajo jep efekte pėr Qeverinė e cila fiton nga kjo hua dhe krijon premisa pėr tė ulur borxhin publik, krijon likujditet nga kthimi i borxhit tek biznesi d
 
Komento
Faqe 1 nga 2 1 2   >  >>
SPECIALE
Target 16 prill 2014
Kassel, gjigandi i skelerisė mbėrrin nė Shqipėri
Kompania e ''Kassel'' me njė investim 100 shqiptar, i shtohet numrit tė shumtė tė investitorėve vendas nė sektorin e ndėrtimit. Pas njė maturimi nė Itali, Kassel, ka zgjedhur tė sjellė kapitalin e saj nė Shqipėri bashkė me eksperiencėn ndėrkombėtare.
Investimet e CEZ, rrjet i ri pėr shpėrndarjen e energjisė
Falja e borxheve, nga 1 marsi deri mė 31 gusht 2013
Ndihma ekonomike, pėrjashtohen disa kategori
Marrėveshja me FMN-nė, Kadare: Premton pėr ulje tė borxhit
"Fermer informalė", Zusi: Privohen nga fondet e BE-sė
Ngėrēi i pronave, Mediu: Shkak i ekonomisė sė dobėt
Eurobondi shqiptar, Cani: Emetimin nė vitin 2015
Ministria e Financave, 85 milionė dollarė pėr faturėn e prapambetur tė TVSH-sė
Ēelet fondi pėr shlyerjen e borxheve tė biznesit, 33 milionė dollarė
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
VIDEOT MĖ TĖ SHIKUARA
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Lab13 - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise