English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Diel 26 Tetor 2014 Moti Tirana
11°
Barinjtė e bllokuar nė Nėmėrēkė, operacionet e shpėtimit tė pasuksesshme
Gjirokastėr -  Kanė rezultuar tė pasuksesshėm tre aksione shpėtimi pėr 2 barinj tė bllokuar prej 3 ditėsh nė malin Nemėrēkė nė fshatin Ēarshovė tė Pėrmetit, tė bllokuar aty si pasojė e reshjeve tė borės. Mėsohet se sė bashku me barinjtė, tė bllokuara kanė mbetur dhe 40
Rama nė Beograd, Bugajski: Vizitė qė i shėrben Shqipėrisė
Tiranė -  Studiuesi i politikės ndėrkombėtare, Janush Bugajski mbron idenė se vizita e kryeministrit Rama nė Beograd, i shėrben vetė Shqipėrisė. Pėrkundrejt kundėrshtive tė njė pjese tė opinionit publik, qė vizita e 10 nėntorit nė Serbi nuk duhet tė zhvillohet, nė
Firma e Bodes, skanimi i kontenierėve shkaktoi 359 mld dollarė dėme
Tiranė - Njė koncesion tjetėr qė mban firmėn e ish-Ministrit tė Financave Ridvan Bode, pritet ti shaktojė buxhetit tė shteti njė dėm prej 359 milionė dollarė. Bėhet fjalė pėr koncesionin e skanimit tė kontenierėve nė dogana
 VIDEO

ORA E FUNDIT
10:28
Barinjtė e bllokuar nė Nėmėrēkė, operacionet e shpėtimit tė pasuksesshme             Rama nė Beograd, Bugajski: Vizitė qė i shėrben Shqipėrisė             Selia e Shenjtė njofton axhendėn e vizitės sė Papa Franceskut nė Turqi             Ngėrēi politik nė Kosovė shton rrezikun e kredive tė kėqija             Realizohet reklama e parė me dron nė Kosovė, serbėt tė pakėnaqur             Al-Sisi: Egjipti kėrcėnohet nga xhihadistėt             Shqiptarėt e Zvicrės, protestė pėrpara zyrės sė Platinisė             OBSH: Tė prekurit me ebola tejkalojnė shifrėn 10 mijė persona             Pėrmbytjet nė Greqi, Qeveria premton dėmshpėrblim             Lezhė, maskat pėrleshen me tė zonjėn e shtėpisė, donin ta grabisnin              Itali, protesta masive kundėr reformave nė tregun e punės             Forcat kurde rimarrin qytetin Zumar nė Irak             SHBA dėnon varjen e njė vajze tė re nė Iran             Suarez rikthehet nė fushė me Barcelonėn             Ēefa: Apelimi nė Kushtetuese, detyrim personal e publik             Obama: Ebola mund tė mposhtet nga shkenca            
SOT
Kronikė
Barinjtė e bllokuar nė Nėmėrēkė, operacionet e shpėtimit tė pasuksesshme
Kanė rezultuar tė pasuksesshėm tre aksione shpėtimi pėr 2 barinj tė bllokuar prej 3 ditėsh nė malin Nemėrēkė nė fshatin Ēarshovė tė Pėrmetit, tė bllokuar aty si pasojė e reshjeve tė borės. Mėsohet se...
 
Komento
Politikė
Rama nė Beograd, Bugajski: Vizitė qė i shėrben Shqipėrisė
Studiuesi i politikės ndėrkombėtare, Janush Bugajski mbron idenė se vizita e kryeministrit Rama nė Beograd, i shėrben vetė Shqipėrisė. Pėrkundrejt kundėrshtive tė njė pjese tė opinionit publik, qė vi...
 
Komento
Bota
Selia e Shenjtė njofton axhendėn e vizitės sė Papa Franceskut nė Turqi
Sipas Radio Vatikanit, bėhet e ditur se Salla e Shtypit e Selisė sė Shenjtė njoftoi programin e vizitės apostolike tė Papės Franēesku nė Turqi, nga 28 deri mė 30 nėntor. Etapa e parė do tė jetė Ankar...
 
Komento
Kosovė
Ngėrēi politik nė Kosovė shton rrezikun e kredive tė kėqija
Kompanitė, tė cilat kanė marrė kredi pėr tė zhvilluar biznesin e tyre, mund tė mos arrijnė tė shlyejnė borxhin, si pasojė e pezullimit tė shumė aktiviteteve ekonomike nė Kosovė. Deri te pezullimi ka ...
 
Komento
Kosovė
Realizohet reklama e parė me dron nė Kosovė, serbėt tė pakėnaqur
Tashmė ėshtė realizuar reklama e parė nga njė kompani kosovare me njė dron apo avion pa pilot i ngjashėm me atė qė u pėrdor nė ndeshjen Serbi-Shqipėri pėr tė shpalosur parrullėn me Shqipėrinė etnike.
 
Komento
Bota
Al-Sisi: Egjipti kėrcėnohet nga xhihadistėt
Presidenti i Egjiptit, Abdul Fattah al-Sisi, ka thėnė se vendit tė tij i kėrcėnohet ekzistenca nga xhihadistėt. Komentet vijnė njė ditė pasi 33 forca tė sigurisė janė vrarė nga sulmet nė rajonin e S...
 
Komento
Politikė
Shqiptarėt e Zvicrės, protestė pėrpara zyrės sė Platinisė
Mijėra shqiptarė kanė protestuar gjatė dy ditėve tė fundit, jo vetėm nė Shqipėri e Kosovė, por edhe para zyrave tė UEFA-s nė Nyon tė Zvicrės. Shqiptarėt qė jetojnė nė Zvicėr u grumbulluan para zyrave...
 
Komento
Bota
OBSH: Tė prekurit me ebola tejkalojnė shifrėn 10 mijė persona
Organizata Botėrore e Shėndetėsisė ka bėrė tė ditur se numri i personave tė prekur me virusin Ebola ka tejaluar shifrėn 10,000. Nė raportin mė tė ri tė kėsaj organizate thuhet 4,922 njerėz kanė vdeku...
 
Komento
Bota
Pėrmbytjet nė Greqi, Qeveria premton dėmshpėrblim
Qeveria greke ka premtuar dėmshpėrblim pėr personat apo subjektet qė u dėmtuan nga moti i keq i ditėve tė fundit nė Atikė. Pėr kėtė shkak, kryeministri Antonis Samaras pėrshpejtoi kthimin e tij nga B...
 
Komento
Kronikė
Lezhė, maskat pėrleshen me tė zonjėn e shtėpisė, donin ta grabisnin
Maskat grabisin me armė njė banesė nė Lezhė dhe pėrleshen me tė zonjėn e shtėpisė. Burime zyrtare nga Drejtoria e Policisė sė kėtij qarku bėnė me dije se ngjarja ka ndodhur paraditen e djeshme, nė fs...
 
Komento
Bota
Itali, protesta masive kundėr reformave nė tregun e punės
Njė protestė masive ėshtė mbajtur nė Romė tė Italisė kundėr planeve tė kryeministrit Matteo Renzi pėr reforma nė tregun e punės. Disa media raportojnė se rreth njė milion njerėz kanė marrė pjesė nė ...
 
Komento
Bota
Forcat kurde rimarrin qytetin Zumar nė Irak
Forcat kurde nė veri tė Irakut kanė zmbrapsur militantėt e Shtetit Islamik (IS) nga qyteti Zumar dhe disa fshatra pranė.
 
Komento
Bota
SHBA dėnon varjen e njė vajze tė re nė Iran
Departamenti amerikan i Shtetit ka dėnuar ekzekutimin e njė vajze 26-vjeēare nga autoritetet nė Iran.
 
Komento
Sport
Suarez rikthehet nė fushė me Barcelonėn
Nė muajin qershor, Federata Botėrore e Futbollit e kishte pėrjashtuar atė nga pjesa e mbetur e Kupės sė Botės dhe i kishte ndaluar pjesėmarrjen nė aktivitete futbollistike pėr katėr muaj.
 
Komento
Politikė
Ēefa: Apelimi nė Kushtetuese, detyrim personal e publik
Ish-nėnkryetari i KLD-sė, Elvis Ēefa, pak ditė pas shkarkimit nga posti i tij, deklaron se pėr dinjitetin e tij do ta kundėrshtojė shkarkimin nga posti, qė Kuvendi votoi kėtė javė. I ftuar nė njė emi...
 
Komento
Bota
Obama: Ebola mund tė mposhtet nga shkenca
Presidenti i Shteteve tė Bashkuara, Barack Obama, ka thėnė se SHBA-ja duhet tė udhėhiqet nga shkenca, dhe jo nga frika, nė luftėn e saj kundėr Ebolės.
 
Komento
Politikė
Aksionet e INUK, PD: Patrullon si bandė zuzarėsh
Partia Demokratike ka reaguar ndaj aksioneve tė fundit tė Inspektoriatit Ndėrtimor Urbanistik Kombėtar. Deputeti Gent Strazimiri ka denoncuar vendimet sipas tij arbitrare te qeverise ne kurriz tė shqi...
 
Komento
Sociale
Mbyllet sheshi "Nėnė Tereza", policia: Asnjė makinė nga ora 19.00-24.00
Drejtoria e policisė sė Tiranės nis zbatimin e vendimit tė qeverisė pėr kufizimin e qarkullimti tė automjeteve tė tė gjitha kategorive dhe parkimin rreth sheshit "Nėnė Tereza" dhe Bulevardit "Dėshmorė...
 
Komento
Ekonomi
Rriten taksat. Efekti financiar, 10 mld lekė
Nė vitin 2015 barra e taksave pėr qyetarėt shqiptarė do tė rritet. Paketa e re fiskale qė po hartohet parashikon rritje pėr disa nga taksat qė paguajnė konsumatorėt shqiptarė dhe biznesi.
 
Komento


 VIDEO
Ekonomi
Firma e Bodes, skanimi i kontenierėve shkaktoi 359 mld dollarė dėme
Njė koncesion tjetėr qė mban firmėn e ish-Ministrit tė Financave Ridvan Bode, pritet ti shaktojė buxhetit tė shteti njė dėm prej 359 milionė dollarė. Bėhet fjalė pėr koncesionin e skanimit tė kontenie...
 
Komento
Sociale
Rikthehet ora dimėrore, tė dielėn akrepat 60 minuta mbrapa
Nė orėn 03.00 tė mėngjesit tė sė dielės, akrepat do tė kthehen njė orė prapa, dhe do tė shėnojnė orėn 02.00. Ora e dimrit do tė zgjasė deri tė dielėn e tretė tė marsit tė vitit tė ardhshėm, 2015.
 
Komento
Sociale
Nikolla publikon njė video: Faktet qė nuk vlerėsoi UEFA
Ministrja e Arsimit dhe e Sportit, Lindita Nikolla ka publikuar njė video ku shfaqen incidentet gjatė ndeshjes Serbi-Shqipėri. Kjo video i ėshtė dėrguar UEFA-s nga ana e ministrisė, por pavarėsisht kė...
 
Komento


 VIDEO
Sociale
Me nota poshtė 6-tės, nuk pranohen pėr studime master
Referuar vendimit tė Kėshillit tė Ministrave, ku duhet tė kesh edhe notėn mesatare tė tė gjitha viteve tė shkollės sė mesme mė tė lartė se gjashtė. Ky vendim duket se nuk ėshtė pritur mirė nga tė rin...
 
Komento


 VIDEO
Sociale
Treg informal buke, Boshi: Shkatėrron cilėsinė e imazhit
Tregtimi i bukės nga shitėsit ambulatorė po dėmton bizneset qė i paguajnė rregullisht detyrimet shtetit, por nga ana tjetėr dėmton cilėsinė e kėtij produkti dhe rritur rrezikun pėr shėndetin e konsum...
 
Komento
Sociale
Studentėt e masterit, Kaēani: Kemi gati kriteret e pranimit
Rektori i universitetit Politeknik tė Tiranės Jorgaq Kaēani thotė pėr AS se institucioni qė ai drejton ka vendosur si kriter notėn mesatare pėr pranimet nė master shkencor
 
Komento
Kronikė
Vodhi energjinė, pranga pronarit tė njė lokali
Njė pronar i njė lokali nė Vlorė ėshtė arrestuar nga policia pėr vjedhje tė energjisė. Sipas drejtorisė sė policisė sė qarkut, bėhet e ditur se shtetasi Robert Hajrullai u kap nė flagrancė me lidhje t...
 
Komento
Sport
Luhet El Clasico, Reali dhe Barcelona zbresin nė "Santiago Bernabeu"
Ne Spanje jane drejtuar syte e mbare botes ne eventin me te rendesishme futbollistik te fundjaves. Ne "Santiago Bernabeu" ne fushen e lojes zbresin Reali i Madritit dhe Barcelona per te luajtur mes ty...
 
Komento
Sport
Reagojnė serbėt: Vendimi i UEFA-s, i padrejtė
Vendimet e komisionit te displines se UEFA-s mbi ndeshjen Serbi-Shqiperi pala serbe i ka quajtur te pakuptimta dhe te padrejta duke rritur pretendimet e tyre, pavarsisht se pėrfaqėsuesja shqiptare ish...
 
Komento
Sociale
Punime nė Tiranė- Durrės, policia: Njė korsi e autostradės do tė bllokohet
Policia rrugore njofton se qarkullimi nė autostradėn Tiranė- Durrės do tė kufizohet pėr shkak tė punimeve. Sipas njoftimit tė policisė, nė njė pjesė tė saj autostrada do tė punojė vetėm me njė korsi ē...
 
Komento
Bota
Greqi, gjendje emergjence nė Athinė nga pėrmbytjet
Moti i keq qė pėrfshiu rajonin ka shkaktuar pėrmbytje nė kryeqytetin grek. Shėrbimi zjarrfikės nė Athinė vetėm nė orėt e mbrėmjes sė tė premtes ka marrė mbi 600 telefonata nga persona qė kanė mbetur t...
 
Komento
Bota
Deklarata e Putin, Psaki: Nuk kėrkojmė konfrontime me Rusinė
Shtetet e Bashkuara tė Amerikės nuk kėrkojnė konfrontime me Rusinė. Zėdhėnėsja e Departamentit Amerikan tė Shtetit, Jen Psaki ka paralajmėruar se Uashingtoni "nuk mund dhe nuk do tė bėjė kompromis me ...
 
Komento
Bota
Ebola 'mbėrrin' nė Mali, vdes 2-vjeēarja e infektuar
Autoritetet nė Mali kanė konfirmuar vdekjen e parė nga Ebola nė vend, njė vajzė 2-vjeēare. Organizata Botėrore e Shėndetėsisė tha se vogėlushja kishte udhėtuar gati njė mijė kilometra me autobus nga G...
 
Komento
Bota
Putin pranon: Rusia ndihmoi Janukoviē tė largohet nga Ukraina
Teksa Ukraina pėrgatitet pėr zgjedhjet parlamentare tė sė dielės, presidenti rus Vladimir Putin ka pranuar publikisht pėr herė tė parė se Rusia ka ndihmuar Janukoviē tė largohet nga vendi, pas pėrmbys...
 
Komento
Bota
Infermierja e shėruar nga Ebola takohet me Obamėn
Infermierja Nina Pham personi i parė me Ebola nė SHBA, tashmė e shėruar, ėshtė takuar nė Shtėpinė e Bardhe me shefin e qeverisė amerikane, Barack Obama. Disa orė mė parė ajo kishte dalė nga klinika ku...
 
Komento
Kronikė
Lezhė, maskat tentojnė tė grabisin me armė njė banesė
Tre persona tė maskuar kanė tentuar tė grabisin me armė mėngjesin e sotėm njė banesė nė Lezhė. Tė dhėnat e para bėjnė tė ditur se pronarja e shtėpisė ėshtė pėrleshur me tre grabitėsit, tė cilėt janė l...
 
Komento
Kronikė
Aksident nė Fushė- Krujė, plagosen tre persona
Njė aksident me tre tė plagosur ka ndodhur mėngjesin e sotėm nė Fushė Krujė. Sipas informacioneve paraprake, janė pėrplasur dy automjete tip BMV, njė me targa shqiptare dhe njė me targa angleze
 
Komento
Bota
Ukraina pėrgatitet pėr zgjedhjet e tė dielės
Ukraina po pėrgatitet pėr zgjedhjet parlamentare tė tė dielės. Kėto janė zgjedhjet e para qė mbahen qė pasi ish presidenti Victor Janukoviē u largua nga protestat qė shpėrthyen nė rrugėt e Minskut nė ...
 
Komento
Bota
SHBA, gjimnazisti qėllon shokun dhe veten
Njė gjimnazist amerikan ka hapur zjarr nė njė shkollė pranė Siatėllit nė SHBA, duke vrarė njė shok klase dhe plagosi disa tė tjerė, para se tė drejtonte armėn nga vetja. Ai u identifikua si Jaylen Fry...
 
Komento
Sport
Tenis, Federer nė gjysėmfinale. Largohet Nadal
Tenisti Roger Federer ėshtė kualifikuar nė gjysėmfinalen e turneut tė Baselit, ndėrsa Rafael Nadal ėshtė mundur nė ēerekfinale nga kroati Borna Coric. Nadal i ka dhėnė fund sezonit, pasi nė 3 nėntor p...
 
Komento
Kronikė
450 kg marijuanė, arrestohet njė prej autorėve
Sipas burimeve zyrtare, aksioni ka ndodhur nė 3 gusht 2014 nė aksin rrugor Gjirokastėr- Kordhocė, ku ėshtė ndaluar njė furgon brenda tė cilit kishte 8 fuēi plastike dhe disa thas plastmasi.
 
Komento
Bota
Sulmet ndaj ushtarėve nė Egjipt, gjendje e jashtėzakonshme nė Sinai
Egjipti ka shpallur gjendjen e jashtėzakonshme pėr tre muaj nė pjeėn e gadishullit tė Sinait, pasi 31 ushtarė u vranė pas dy sulmeve atje. Presidenti Abdul Fattah al-Sisi shpalli tre ditė zie nė vazhd...
 
Komento
Bota
BE, miratohet strategjia pėr vendet adriatiko-joniane
Bashkimi Europian ka miratuar strategjinė e re makrorajonale pėr vendet qė shtrihen pėrgjatė brigjeve tė Adriatikut dhe Jonit. Kjo iniciativė pėrfshin 70 milionė banorė nė tė dy anėt e Adriatikut
 
Komento
Bota
Tėrmet 5.2 ballė nė Greqi, nuk raportohen dėme
Greqia ėshtė goditur mėngjesin e sotėm nga njė tėrmet i fuqishėm. Sipas Observatorit Gjeodinamik tė Athinės, tėrmeti me magnitudė 5.2 i shkallės Rihter ka goditur veriun e vendit, 249 km nė verilindje...
 
Komento
 
 
 
 
 

DJE
Firma e Bodes, skanimi i kontenierėve shkaktoi 359 mld dollarė dėme
Njė koncesion tjetėr qė mban firmėn e ish-Ministrit tė Financave Ridvan Bode, pritet ti shaktojė buxhetit tė shteti njė dėm prej 359 milionė dollarė. Bėhet fjalė pėr koncesionin e skanimit tė kontenierėve nė dogana
 VIDEO
Me nota poshtė 6-tės, nuk pranohen pėr studime master
Referuar vendimit tė Kėshillit tė Ministrave, ku duhet tė kesh edhe notėn mesatare tė tė gjitha viteve tė shkollės sė mesme mė tė lartė se gjashtė. Ky vendim duket se nuk ėshtė pritur mirė nga tė rinjtė
 VIDEO
Nikolla publikon njė video: Faktet qė nuk vlerėsoi UEFA
Ministrja e Arsimit dhe e Sportit, Lindita Nikolla ka publikuar njė video ku shfaqen incidentet gjatė ndeshjes Serbi-Shqipėri. Kjo video i ėshtė dėrguar UEFA-s nga ana e ministrisė, por pavarėsisht kėsaj, Shqipėria u penalizua
Greqi, gjendje emergjence nė Athinė nga pėrmbytjet
Moti i keq qė pėrfshiu rajonin ka shkaktuar pėrmbytje nė kryeqytetin grek. Shėrbimi zjarrfikės nė Athinė vetėm nė orėt e mbrėmjes sė tė premtes ka marrė mbi 600 telefonata nga persona qė kanė mbetur tė bllokuar nga pėrmbytjet nė zonėn e Atikės.
Rikthehet ora dimėrore, tė dielėn akrepat 60 minuta mbrapa
Nė orėn 03.00 tė mėngjesit tė sė dielės, akrepat do tė kthehen njė orė prapa, dhe do tė shėnojnė orėn 02.00. Ora e dimrit do tė zgjasė deri tė dielėn e tretė tė marsit tė vitit tė ardhshėm, 2015.
Treg informal buke, Boshi: Shkatėrron cilėsinė e imazhit
Tregtimi i bukės nga shitėsit ambulatorė po dėmton bizneset qė i paguajnė rregullisht detyrimet shtetit, por nga ana tjetėr dėmton cilėsinė e kėtij produkti dhe rritur rrezikun pėr shėndetin e konsumatorėve shqiptarė.
 VIDEO
Reagojnė serbėt: Vendimi i UEFA-s, i padrejtė
Vendimet e komisionit te displines se UEFA-s mbi ndeshjen Serbi-Shqiperi pala serbe i ka quajtur te pakuptimta dhe te padrejta duke rritur pretendimet e tyre, pavarsisht se pėrfaqėsuesja shqiptare ishte ajo qė u penalizua mė tepėr.
Rriten taksat. Efekti financiar, 10 mld lekė
Nė vitin 2015 barra e taksave pėr qyetarėt shqiptarė do tė rritet. Paketa e re fiskale qė po hartohet parashikon rritje pėr disa nga taksat qė paguajnė konsumatorėt shqiptarė dhe biznesi.
Aksionet e INUK, PD: Patrullon si bandė zuzarėsh
Partia Demokratike ka reaguar ndaj aksioneve tė fundit tė Inspektoriatit Ndėrtimor Urbanistik Kombėtar. Deputeti Gent Strazimiri ka denoncuar vendimet sipas tij arbitrare te qeverise ne kurriz tė shqiptarėve.
Studentėt e masterit, Kaēani: Kemi gati kriteret e pranimit
Rektori i universitetit Politeknik tė Tiranės Jorgaq Kaēani thotė pėr AS se institucioni qė ai drejton ka vendosur si kriter notėn mesatare pėr pranimet nė master shkencor

SPECIALE
Target 23 Tetor 2014
Opinion / Editorial
Nė BE priten tėrmete politike
Simon Nixon Wall Street Journal Nė tė vėrtetė, situata nė Europė tė kujton gjithnjė e mė shumė shprehjen e famshme tė filozofit italian, Antonio Gramshi nė vitet 1930: "Masat e mėdha janė shkėputur prej ideologjive tė tyre tradicionale?
Komento
Vendet balltike pėrballen me ambiciet e Moskės
Pasi copėzoi pjesė tė Ukrainės pėr tė ngrirė progresin perėndimor tė vendit, qeveria e Rusisė po kthen vėmėndjen e saj drejt tri vendeve balltike. Lituania, Letonia dhe Estonia janė nė vijėn e fronit tė NATO-s, dhe nė secilin kryeqytet zyrtarėt dhe analis
Komento
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
26-10
15°
27-10
14°
28-10
15°
18°
29-10
16°
18°
30-10
15°
18°
Nė pasarelė gabimi bėhet... seksi
Gjatė njė sfilate tė tė brendshmeve njė modele ka qenė protagoniste e njė 'paparashikimi'. Gjatė momentin tė rikthimit nė kuinta, asaj i zgjidhet bikini, duke u varur si njė copė pėr disa sekonda.
UEFA dėnon Shqipėrinė, i dha fitoren nė tavolinė serbėve
Nė fluturim nė Paris bashkė me njė shqiponjė
Viti i ri akademik, Nikolla: Gati ligji i arsimit tė lartė
Gaforre pėr tė gjithė... dhe pėr krokodilin
Tė paguaj pėr tė shkuar mė pushime
Metamorfoza e Renee Zellweger
MPJ dėnon djegien e flamurit shqiptar: Beogradi zyrtar tė distancohet
Njė mur pėr tė pikturuar ėndrrat
Racizmi arma e fortė pėr rekurs, Rama: UEFA i vendosi vetes minus
VIDEOT MĖ TĖ SHIKUARA
FOTOLAJM
Kafshė apo arkitektė? Foletė nė njė vepėr arti
E kamufluar apo e tepruar tė jetė, 'shtėpia' e kafshėve mund tu lėrė me gojė hapur. Mjafton tė shohėsh spektalin gjeometrik tė njė koshere. Ja disa prej krijimeve mė tė pabesueshme, nga foletė tek kolibet.
Kėrmijtė bėhen vepra arti
Kėrmijtė bėhen shenja dalluese, marka tė famshme, filma vizatimorė qė i shoqėrojnė me shtėpinė qė mbajnė mbi shpatulla. Por kjo ide nuk ėshtė thjesht pė njė ves estetik, por pėr tu shpėtuar jetėn.
Putin firmos aneksimin e Krimesė?
Tė shohėsh Vladimir Putin si njė kukull qė firmos traktatin e ndarjes sė Krimesė mund tė duket njė shaka, por nuk ėshtė kėshtu. Njė shoqėri ankandesh e ka quajtur "njė automė bashkėkohore qė tregon njė fakt politik domethėnės".
Spektakli i njė balene
Eksperti i detit Steven Benjamin ishte duke dokumentuar migrimin e mijėra ekzemplarėve tė balenave nė brigjet e Afrikės sė Jugut nė ujėrat e Mozambikut dhe Madagaskarit, kur papritur ky ekzemplar i veēantė balene doli nė sipėrfaqen e detit
Njė ditė me Leon: Di Caprio ėshtė tek tė gjithė ne
Fotografi ka fotografuar disa banorė tė Nju Jorkut duke pėrdorur njė pamje kartoni tė Di Caprios. Projekti nisi me njė profil Instagrami, i inspiruar nga iniciativa "Human of New York"
Shitet pėr 905 mijė dollarė njė ndėr kompjuterat e parė tė Apple
Kompjuteri i parė Apple ėshtė shitur pėr 905 mijė dollarė, njė shumė e lartė qė nuk pritej. Kompjuteri u shit nė njė ankand nė Nju Jork, dhe ėshtė njė nga llojet e pakta tė mbetura tė Apple.
Bota me ngjyra: Pallatet mė zbavitės tė planetit
Jo tė gjitha arkitekturat bashkėkohore janė bėrė me ndėrtime kuadratesh dhe gri. Ndėrsa njė pjesė e mirė e urbanistikės janė fokusuar nė njė plan njėngjyrėsh, pallatet nė kėtė galeri fotosh janė kundėr tendencės.
Nėn ujė... mamatė sirena
Adam Opris, ėshtė rritur nė jug tė Floridas, i rrethuar nga Oqeani dhe tė jetojė nė ujė ka qenė gjithmonė natyra e tij e dytė. Nuk ka qenė e vėshtirė pėr tė tė bashkojė dashurinė e njė jete, atė pėr ujin, me pasonin e tij tė ri: fotografinė.
Metamorfoza e Renee Zellweger
Renee Zellweger, njė yll i karrierės nė pikiatė, ėshtė rishfaqur nė njė tapet tė kuq pas shumė muajsh dhe fotografėt u lodhėn shumė ta identifikonin. Po tė mos ishte pėr shokun e saj, muzikantri Doyle Bramhall, askush nuk do e kishte njohur aktoren e 'rin
Nė fluturim nė Paris bashkė me njė shqiponjė
Pėr herė tė parė njė shqiponjė e detit, specie nė zhdukje nė Francė prej mė shumė se 50 vjet, ka kryer fluturimin nga maja e kullės Eiffel nga Parisi, duke flutuar mbi Senna, deri nė Kopshtin e Trocadero, ku pritet nga njė turmė njerėzish
Njė mur pėr tė pikturuar ėndrrat
Njė vizatim pėr tė ndihmuar ata qė janė pa shtėpi. Kjo ėshtė idea e Skidrobot, njė artist kalifornian pėr tė cilin po flitet shumė nė internet, falė artit tė tij tė rrugės pėr problemet sociale.
Tė paguaj pėr tė shkuar mė pushime
Njė punėdhėnės pagon ekstra punonjėsit e tij pėr tė shkuar me pushime. Nuk ėshtė njė ėndėrr, por sipas shoqėrisė kaliforniane "Think Parallax", ėshtė njė investim pėr tė stimuluar krijimin dhe shpikjen e punėtorėve tė tij.
Nė pasarelė gabimi bėhet... seksi
Gjatė njė sfilate tė tė brendshmeve njė modele ka qenė protagoniste e njė 'paparashikimi'. Gjatė momentin tė rikthimit nė kuinta, asaj i zgjidhet bikini, duke u varur si njė copė pėr disa sekonda.
 
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise