English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Enjte 28 Maj 2015 Moti Tirana
11°
Kronikė
"KLD e pavarur", Naēo Presidenti jo kryetar, Nishani: Luftė pa kompromis nė rradhėt e gjyqtarėve
Tiranė - Drejtėsia dhe Politika duhet tė ndahen njėherė e mire. Ministri Nasip Naco ripėrsėriti ndryshimet e paraqitura nė Kuvend pėr reformėn nė sistemin e Drejtėsisė. Kėto ndryshime kushtetuese pėrjashtojnė presidentin nga drejtimi i Keshillit tė Lartė tė Drej
 
Komento
Pogradec, arrestohet 42-vjecari Kristi Ēekrepi, kapet me heroinė nė makinė
Pogradec - Njė person u kap me heroinė nė makinė nė Pogradec. Kristi Ēekrepi, 42 vjeē, banues nė Pogradec, u arrestua mbrėmjen e djeshme pasi gjatė kontrollit tė ushtruar, nė automjetin e tij tip "Skoda" me targė NHX 8102, iu gjet dhe u bllokua nė cilėsinė e prov
 
Komento
Durrės, arrestohet 32-vjeēari me shtetėsi Italiane, transportonte njė kallashnikov dhe municione.
Durrės - Njė shtetas italian u kap nė portin e Durrėsit me kallashnikov. Efektivėt e Policisė Kufitare vunė nė pranga Gino Negro, 32 vjeē, italian.
 
Komento
Krujė, arrestohet 21 vjeēari, kapet me drogė dhe armė
Krujė - Policia e Krujės, nė saj tė operacionit tė koduar, "Krastė 2015", bėri tė mundur zbulimin e 1370 bimėve narkotike. si edhe arrestimin e 21 vjeēarit, Emirjan Voga, banues nė Krujė.
 
Komento
Mallakastėr, burri dhunon gruan, arrestohet nga policia
Mallakastėr - Njė burrė ėshtė arrestuar nė Mallakastėr, pasi ka dhunuar bashkėshorten e tij. Burime nga policia bėjnė me dije se nė pranga ka rėnė 57-vjeēari Veledin M., i cili ka rrahur nė banesė bashkėshorten e tij, 52-vjeēaren A.B., banuese nė fshatin Ngraēan Malla
 
Komento
Rreziku nga ekstremizmi, Tahiri: Duhet tė jemi tė kujdesshėm
Tiranė - Zhvillimet e fundit nė rajon kanė treguar qė asnjė vend nuk shtė imun ndaj ekstremizmit dhe pėr kėtė arsye edhe Shqipėria nuk ėshtė I imunizuar. Nė njė konferencė tė Institutit pėr Mardhėniet Ndėrkombėtare me tėmė ?Ekstremizmi Fetar si Kėrcėnim pėr Sigur
 
Komento
Apeli shtyn seancėn, mungon avokati i Arben Frrokut
Tiranė - Shtyhet Seanca e parė e gjykimit nė "Apel" pėr Arben Frrokun. Shkak u bė mungesa e avokatit tė dytė Genc Gjokutaj e arsyetuar me nje raport mjeko ligjor. Prokuroria ka apeluar vendimin e Gjykatės sė Krimeve tė rėnda qė i dha pafajėsinė Arben Frrokut
 
Komento
Kapet me tritol, arrestohet 30-vjeēari Diftir Habipi
Vlorė - Njė operacion i policisė sė Vlorės i koduar "Skedina" vuri nė pranga njė tė ri i cili u kap me dy kilogramė tritol. Diftir Habipi 30 vjeē, u kap nė hyrje tė autostradės Fier- Vlorė me katėr kallėpe tritoli. 30 vjecari po e transportonte lėndėn eksplozive
 
Komento
Korēė, trafikonte kanabis, arrestohet 23-vjeēari Avdyl Meko
Korēė - "Doza e fundit" u kodua njė operacion i policisė sė Korēės i cili bėri tė mundur kapjen e njė tė riu tė cilit i'u gjet kanabis. Mbrėmjen e djeshjme u bė arrestimi nė flagrancė nė Libonik i 23 vjeēarit Avdyl Meko, banues nė fshatin Drithas tė Korēės.
 
Komento
Drogė nė Krujė, arrestohet njė person, shpallen nė kėrkim dy tė tjerė
Krujė - Njė operacion i policisė sė Krujės i koduar "Larushk 2015" ka zbuluar 5255 bimė narkotike, si dhe ka prangosur njė person, ndėrsa dy tė tjerė janė shpallur nė kėrkim. Nga kėto bimė 1115 ishin tė mbjellė nė kubik dhe u gjetėn nė brendėsi tė banesės nė ndė
 
Komento
Faqe 1 nga 3 1 2 3   >  >>
SPECIALE
Target 15 Maj 2015
Pogradec, 31-vjeēarja hidhet nga tarraca e pallatit, gjen vdekjen e menjėhershme
Njė 31-vjeēare ka ėshtė hedhur nga njė pallat nė Pogradec duke gjetur vdekjen e menjėhershme. Ngjarja ka ndodhur nė lagjen nr 3 tė qytetit buzė liqenit.
Irak, hedh veten nė erė i riu kosovar, luftonte pėr ISIS
Prangosen djemt e Xhaferrit, nė kėrkim pėr vjedhjen me anė tė piramidave
Korēė, trafikonte kanabis, arrestohet 23-vjeēari Avdyl Meko
Rreziku nga ekstremizmi, Tahiri: Duhet tė jemi tė kujdesshėm
Njė i ri nga Durrėsi po hetohet pėr shkak tė transfertave tė dyshimta tė parave.
Grabitja e bankės nė rrugėn e Kavajės, prangosen tre tė rinj
"Nuk pajtohen", Tahiri-Paloka nė gjyq pėr shpifje
Vodhėn Bankėn, Gjykata lė nė burg tre tė rinjtė
Interpoli mbėshtetje pėr policinė dhe Interpol Tirana
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
28-05
11°
29-05
20°
30-05
23°
31-05
10°
24°
01-06
11°
22°
VIDEOT MĖ TĖ SHIKUARA
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise