English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Martė 03 Mars 2015 Moti Tirana
Kulturė
Madona nė turne ndėrkombėtar pėr albumin "Rebel Heart"
SHBA -  Mbretėresha e muzikės pop, Madonna, do tė fillojė njė turne ndėrkombėtar pėr tė promovuar albumin e ri, "Rebel Heart". Sipas kompanisė qė ia promovon albumet e saj, "Live Nation", Madonna do tė filloi turneun me koncertin qė do e mbaj nė Arenėn e ?Ameri
 
Komento
Vdes Yasar Kemal, romancieri i madh turk
Ankara -  Shkrimtari turk, Yasar Kemal, njė prej mė tė njohurve tė letėrsisė turke, pėrkthyer nė mbarė botėn, vdiq mbrėmjen e sė shtunės nė njė spital tė Stambollit nė moshėn 92-vjeēare, njoftoi media turke.
 
Komento
"Biblioteka e njė albanologu", ekspozitė nė nder tė Gustav Weigand
Tiranė - "Biblioteka e njė albanologu" ėshtė quajtur ekspozita e cila do tė ēelet tė shtunėn nė orėn 17:00 nė ambientet e Bibliotekės Kombėtare tė Shqipėrisė, kushtuar studiuesit tė shquar gjerman Gustav Weigand.
 
Komento
Teatri i Gjirokastrės nė Tiranė, "Jo tė gjithė hajdutėt vijnė pėr keq"
Tiranė - Kritika e veseve dhe sjelljeve tė njerėzve qė ju pėrkasin shtresave tė larta nė shoqėri, njerėzve qė jetojnė me dy fytyra, vjen nėpėrmjet komedisė sė Dario Fo-sė "Jo tė gjithė hajdutėt vijnė pėr keq".
 
Komento
Rama pėrfshihet nė librin e Alastair Campbell
Tiranė - Kryeministi Edi Rama ėshtė pėrfshirė nė librin "Fituesit: Dhe si arrijnė tė kenė sukses", tė Alastair Campbell. Ka qenė vetė kryeministri i cili nėpėrmjet njė postimi nė Facebook ka bėrė tė ditur lajmin.
 
Komento
"Star Trek", ndėrron jetė aktori Leonard Nimoy
SHBA - Ėshtė ndarė nga jeta nė moshėn 83- vjeccare ylli i "Star Trek", Leonard Nimoy. Ai ndėrroi jetė pas njė sėmundje kronike pulmonare. Vitin e kaluar ai ėshtė diagnostikuar me sėmundjen e mushkėrive
 
Komento
"Me syrin e njė klouni", mė 28 shkurt nė Teatrin Kombėtar
Tiranė - "Me syrin e njė klouni" romani i nobelistit gjerman Hajnrih Bėl (Heinrich Böll) vihet nė skenėn e Teatrit Kombėtar, e pėrshtatur si monodramė nga pėrkthyesi i kėsaj vepre nė shqip, Ardian Klosi dhe i sjellė nėn regjinė e Ema Andreas.
 
Komento
"Brekėt" nė Metropol, komedia gjermane nė skenė tė premten
Tiranė - Tė mbathurat e njė femre krijojnė gjithmonė tension, aq mė tepėr kur ato bien. Njė gruaje tė re dhe tė bukur por tė nėnvlersuar nga i shoqi, gjatė njė mitingu, i bien tė mbathurat.
 
Komento
Niko Dhales dhe Avni Delvina rikthehet nė Tiranė
Tiranė - Ekspozita e pėrbashkėt rikthen pas 25 vjetėsh dy artistėt e talentuar Avni Delvinėn nga Italia dhe Niko Dhales nga Parisi. Ekspozita e quajtur "25 vjet mė pas" sjell eksperiencat e reja artistike me akuarele dhe grafika tė dy artistėve
 
Komento
SPECIALE
Target 30 janar 2015
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
03-03
04-03
05-03
06-03
-2°
07-03
-8°
Shqipėria nė Eurovizion, autori i kėngės refuzon pjesėmarrjen
Elhaida Dani nuk do tė pėrfaqėsohet me kėngėn "Diell" nė Eurosong. Ka qenė vetė kėngėtarja qė ka postuar lajmin nė rrjetin social, Facebook. Ajo u shpall fituese nė festivalin e 53-tė tė kėngės tė RTSH.
"Me syrin e njė klouni", mė 28 shkurt nė Teatrin Kombėtar
E vėrteta e pathėnė, Medi Malka merr guximin
Niko Dhales dhe Avni Delvina rikthehet nė Tiranė
Teatri i Gjirokastrės nė Tiranė, "Jo tė gjithė hajdutėt vijnė pėr keq"
"Brekėt" nė Metropol, komedia gjermane nė skenė tė premten
Rama pėrfshihet nė librin e Alastair Campbell
Vdes Yasar Kemal, romancieri i madh turk
"Biblioteka e njė albanologu", ekspozitė nė nder tė Gustav Weigand
"Star Trek", ndėrron jetė aktori Leonard Nimoy
VIDEOT MĖ TĖ SHIKUARA
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise