English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Premte 28 Gusht 2015 Moti Tirana
33°
Arkivi
1 Qershori, Mediu mes fėmijėve: Tė ruajmė mjedisin
Publikuar: Qershor 01,2011 - 05:26
Shpėrnadeje nė Facebook
Tiranė - 

Kėshtu u shpreh ministri i Mjedisit Fatmir Mediu gjatė njė aktiviteti nė Shkollėn e Kuqe nė Tiranė, gjatė prezantimit tė njė projekti pėr ndėrgjegjėsimin e nxėnėsve dhe ndikimin e ndotjes sė ajrit nė shėndet.

“Sot shqetėsimi i fėmijėve tė Shkollės sė Kuqe kishte tė bėnte me mjedisin sepse ka tė bėjė me jetėn e tyre. Ata na dhanė edhe njė mėsim nėpėrmjet pikturave qė kishin ndėrtuar sepse tregonin shqetėsimin qė ata kishin pėr ndotjen e mjedisit, pėr problemet e shumta qė ka qyteti, lagjet e Tiranės, sidomos mungesėn e hapėsirave tė gjelbėrta, ēėshtjet e ndotjes sė ajrit, ndėrtimet e pakritera qė janė nė Tiranė dhe besoj se kjo ėshtė njė pėrgjegjėsi e madhe pėr tė gjithė ne” tha Mediu. 
 
Nė kėtė aktivitet ka marrė pjesė edhe ambasadori i Bashkimit Europian nė Tiranė Ettore Sequi pasi projekti u financua nga Komisioni Europian. nė kėtė nismė u pėrfshinė rreth 130 nxėnės tė arsimit parauniversitar, tė cilėt dizenjuan postera apo materiale tė tjera tė cilat nė fokus kishin njė mjedis tė pastėr.

Edlira Sulejmani
Asnje lajm perkates
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 22 Maj 2015
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
28-08
22°
34°
29-08
17°
32°
30-08
12°
29°
31-08
11°
28°
01-09
12°
29°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise