English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Hėnė 02 Mars 2015 Moti Tirana
Kulturė
"50 hijet e Greit", vjen nė trilogjia erotike
Publikuar: Gusht 19,2012 - 12:50
Shpėrnadeje nė Facebook
Tiranė - Pak ditė pasi ka ardhur nė stendėn e titujve tė rinj, libri "Pesėdhjetė hijet e Greit" ka tėrhequr menjėherė interesin e lexuesve. Autorja e trilogjisė sė famshme erotike "Pesėdhjetė hijet", britanikja E.L James ka mbėrritur nė gjuhėn shqipe me romanin e saj best seller. Historia romantike dhe ēlodhėse nis me njė marrėdhėnie nė dukje tė pamundur mes njė studenteje tė re dhe njė biznesmeni tė famshėm, ku ajo zbulon dėshirat e saj, por edhe tė fshehtat e shumta tė tij.

Nga shkrimtari i njohur britanik Xhon ėindhem vjen nė shqip "Dita e Trifidėve", edhe ky libri mė pėrfaqėsues i letėrsisė fantastike tė ashtuquajtur letėrsi pas-apokaliptike. Mbi kėtė roman janė bazuar shumė prodhime televizive njė ri prej tė cilit do tė shafqet nė vitin 2013.

Nė titullin "Shpirtra tė Bukur" prezantohet nga shkrimtarja Laura Shaine Cunningham historia e 6 shoqeve tė ngushta dhe jeta e tyre nė New York. Njė guidė e re turistike e Shqipėrisė vjen nė kėtė kulm sezoni veror. "Hyllirikum" titullohet libri i autorit Krenar Zejno. Nga Robert Shkurti vjen romani "Drejt Jetės", ndėrsa njė vėllim me poezi nė tittulli "Alter Ego" mban firmėn e autores sė re, Lediona Braho.

Asnje lajm perkates
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 30 janar 2015
Shqipėria nė Eurovizion, autori i kėngės refuzon pjesėmarrjen
Elhaida Dani nuk do tė pėrfaqėsohet me kėngėn "Diell" nė Eurosong. Ka qenė vetė kėngėtarja qė ka postuar lajmin nė rrjetin social, Facebook. Ajo u shpall fituese nė festivalin e 53-tė tė kėngės tė RTSH.
"Me syrin e njė klouni", mė 28 shkurt nė Teatrin Kombėtar
E vėrteta e pathėnė, Medi Malka merr guximin
Veprat e Feim Ibrahimit, koncert tė premten nė Tiranė
Niko Dhales dhe Avni Delvina rikthehet nė Tiranė
"Brekėt" nė Metropol, komedia gjermane nė skenė tė premten
Teatri i Gjirokastrės nė Tiranė, "Jo tė gjithė hajdutėt vijnė pėr keq"
Rama pėrfshihet nė librin e Alastair Campbell
"Biblioteka e njė albanologu", ekspozitė nė nder tė Gustav Weigand
"Star Trek", ndėrron jetė aktori Leonard Nimoy
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
02-03
03-03
04-03
05-03
06-03
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise