English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Mėrkurė 01 Tetor 2014 Moti Tirana
23°
Sociale
Shpallen fituesit e shkollave tė larta, pasdite MASH nxjerr listėn
Publikuar: Shtator 17,2012 - 15:48
Shpėrnadeje nė Facebook
Tiranė - 
Lista e fituesve do tė afishohet tė martėn nė universitete. Agjensia Kombėtare e Provimeve,  do tė mbyllė  sot nė mbrėmje tė gjitha pėrllogaritjet e fundit, pėr tė bėrė publike mė pas tė gjithė fituesit. Drejtori i kėsaj Agjencie, Alfons Harizaj  thotė se fituesit nuk duhet tė shpejtojnė pėr tu regjistruar pas kane disa  ditė afat, ndėrkohė qė kėtė vit ata kanė mė shumė mundėsi pėr tė zgjedhur programin qė dėshirojnė tė studiojnė.

"Fituesit nė universitete shpallen nė 18 shtator. Dita e nesėrme ėshtė dhe dita qė shėnon fillimin e afatit pėr regjistrimin online nė universitete. Do tė thotė qė nuk ėshtė vetėm dita e nesėrme qė ata tė regjistrohen online. Ėshtė afati nga 18 deri nė 23 shtator, ora 00.00. Maturanti qė ka fituar pėr shembull preferencėn 4, dhe ka merak, do tė vazhdojė garėn pėr preferencat 1, 2,3 ajo e katėrta nuk i digjet. Nė rast se deri nė 1 tetor, sistemi nuk e gjen fitues nė preferenca 1, 2 ose 3, ai ka preferencėn 4 qė nuk ia ndėron njeri po e ka tė vetėn", thotė Alfons Harizaj, drejtor i Agjencisė Kombėtare tė Provimeve.

Drejtori i Agjensisė  Kombėtare tė Provimeve thotė se  maturantėt do ti drejtohen sekretarive  pėr tu regjistruar   nėse do tė marrin njė email se, regjistrimi i tyre nuk ėshtė kryer. Vetėm nė kėtė rast ata janė tė detyruar  tė  bėjnė regjistrim manual. Regjistrimi online kėtė vit,  ėshtė njė risi qė shmang rradhėt e gjata tė pritjes sė fituesve pranė fakulteteve por edhe kostot qė duhej tė paguante njė fitues pėr t'u regjistruar nė njė universitetet qė nuk ėshtė nė vendbanimin e tij.

Edlira Sulejmani
Asnje lajm perkates
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target_29_Shtator 2014
Shėrbime falas, shteti fonde pėr spitalet private
Kėto institucione duhet tė jenė tė licensuara, tė kenė nė dispozicion pajisje kompjuterike pėr pėrpunimin e tė dhėnave, tė kenė laborator biokimin e mikrobiologjik, tė kenė shėrbim urgjence 24 orė, apartura e shtretėr pėr pacientėt.
Papa pėr shqiptarėt: E bėnė realitet bashkėjetesėn fetare
Mbipopullim nė shkollat e mesme, nė Tiranė klasat me nga 40 nxėnės
Tarifat nuk ndryshojnė, Shehu: Q. S pret 6 mijė studentė
18 mijė studentė tė rinj, shpallet lista e fituesve
Mėsimdhėnia nė shkolla, Malaj: Shumė mėsues jashtė profilit
Persona qė nuk dėgjojnė, pritet zyrtarizimi i gjuhės sė shenjave
Studentėt e privatėve, Nikolla: Nė vit tė parė tė publiku
Aksion te Uzina Dinamo, tregtarėt pėrplasje me policinė
Publikohet tė hėnėn lista pėrfundimtare e fituesve nė universitete
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
01-10
11°
25°
02-10
12°
25°
03-10
13°
23°
04-10
20°
22°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise