English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Hėnė 26 Janar 2015 Moti Tirana
Bota
Filmi anti-islam, Bangladeshi bllokon youtube-in
Publikuar: Shtator 18,2012 - 19:37
Shpėrnadeje nė Facebook
Dacca - 
Bangladeshi ka bllokuar aksesin nė YouTube nė vijim tė protestave massive kundėr filmit anti- islam tė prodhuar nė Shtetet e Bashkuara e tė shpėrndarė nė sitin popullor tė shpėrndarjes sė videove. Komisioni pėr Rregullimin e Telekomunikacionit ka vendosur bllokimin pasi Google, qė ėshtė edhe zotėruesi I YouTube, refuzoi tė bllokonte faqet qė kishin publikuar filmin "Pafajėsia e muslimanėve". Presidentja Sheikh Hasina kishte kritikuar filmin dhe i kishte kėrkuar qeverisė amerikane tėrheqjen e tij. 
Asnje lajm perkates
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 22 janar 2015
Davos, nis punimet Forumi Ekonomik Botėror
Forumi Botėror Ekonomik, i cili tubon biznese dhe udhėheqės tė politikės, nis sot punimet nė Davos tė Zvicrės. Tė martėn, Fondi Monetar Ndėrkombėtar ka publikuar njė parashikim tė zymtė pėr rritjen ekonomike globale gjatė dy vjetėve tė ardhshėm.
Pozimi si Hitleri, dorėhiqet lideri i Pegidės
Papa Francesku: Katolikėt e mirė nuk duhet tė shtohen si "lepujt"
Fuqizimi i tė pasurve, zotėrojnė mbi 50 pėr qind tė pasurisė sė botės
Gjermani, policia kontrolle masive pėr tė dyshuar pėr terrorizėm
Takohen ministrat e Jashtėm tė BE-sė, diskutohet pėrballja me terrorizmin
ISIS kėrcėnon tė vrasė dy pengje japonezė, kėrkon 200 milionė dollarė
Syriza alarmon Europėn, rritje e mbėshtetjes nė sondazhe
Greqia sot nė heshtje zgjedhore, tė dielėn nė votime
Qeveria gjermane ndalon marshimin e Pegidės, pėr shkak tė kėrcėnimeve
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
26-01
-4°
27-01
-5°
28-01
-2°
29-01
-7°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise