English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Diel 21 Shtator 2014 Moti Tirana
29°
Sociale
Formulari A3 online, plotėsimi nis nė 31 tetor
Publikuar: Tetor 27,2012 - 18:52
Shpėrnadeje nė Facebook
Tiranė - 
Ministria e Arsimit bėn tė ditur se maturantėt do tė plotėsojnė formularin A3 online prej datės 31 tetor deri nė 2 nėntor. Klasifikimi i kandidatėve fitues nė programe tė ndryshme studimi, qė do tė plotėsojnė A3-shin, bėhet nė mėnyrė tė informatizuar, duke u mbėshtetur nė pikėt e grumbulluara nė bazė tė rezultateve tė shkollės sė mesme, tė provimeve tė Maturės Shtetėrore edhe tė rezultateve tė konkursit tė zhvilluar pėr programe tė caktuara studimi dhe merita, si dhe tė pėrzgjedhjes sė programeve tė studimit, preferenca, tė bėrė nga vetė kandidati.

Kėtė formular mund ta plotėsojnė ata kandidatė qė nuk kanė konkurruar mė parė e formularin A2, ku janė edhe ata qė kanė fituar provimet e Maturės Shtetėrore nė sesionin e vjeshtė, si dhe ata qė kanė pėrfunduar arsimin e mesėm jashtė vendit dhe, mbi bazėn e ekuivalentimit tė rezultateve tė shkollės sė mesme, kanė fituar tė drejtėn tė aplikojnė pėr vazhdimin e studimeve  nė universitetet tona.

Formulari do tė plotėsohet edhe nga ata qė kanė konkurruar me formularin A2, fitues apo jo dhe qė dėshirojnė tė fitojnė pėr njė preferencė mė tė lartė duke ruajtur renditjen e preferencave tė formularit A2. Kėtu pėrjashtohen ata qė janė regjistruar nė njė program studimi.I gjithė procesi i regjistrimeve nė universitete do tė pėrmbyllet nė 13 nėntor, ku dhe Universitetet do tė dorėzojnė pranė AKP nė formė shkencore dhe elektronike tė gjitha tė dhėnat.
Asnje lajm perkates
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 19.09.2014
Shkolla Nobel, Taēi: Mėsim me laboratorėt modern dhe qendėr e re sportive
Shkolla "Nobel" nė Tiranė ka hapur dyert mėngjesit e kėsaj tė hėne pėr nxėnėsit e saj. Ka nisur plot emocione ky vit shkollor. Nė njė ceremoni tė posaēme, ashtu si dinė ta organizojnė shkollat elitė, mirėseardhja i ėshtė kushtuar nė mėnyrė tė vecantė vogė
Vizita e Papės, publikohet axhenda e 21 shtatorit
Treg pėr zanatēinjtė, Rama: Ndiqni shkollat profesionale
Nis tė hėnėn viti i ri shkollor, policia merr masa pėr sigurinė
Tekstet skandaloze, Nikolla: Do tė hiqen nga qarkullimi
Vizita e Papės nė Tiranė, ditėn qė iu dorėzua Zotit
Reportazhi i Radio Vatikanit: Pritja e veēantė shqiptare pėr Papėn
Papa pėrshėndet shqiptarėt: Vizitė nė "vendin e vuajtur nga ateizmi"
Nis viti i ri arsimor, Rama: Jo mė mėsues jashtė profilit
Beqaj: 12 ambulanca e njėsi tė lėvizshme pėr vizitėn e Papės
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
21-09
21°
29°
22-09
17°
24°
23-09
18°
24-09
19°
25-09
11°
19°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise