English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Enjte 28 Gusht 2014 Moti Tirana
37°
Sociale
Nis sot plotėsimi i formularit A3 online
Publikuar: Tetor 31,2012 - 14:34
Shpėrnadeje nė Facebook
Tiranė - 
Nis sot plotėsimi online i formularit A3, i cili do tė zgjasė deri nė 2 nėntor. Bėhet fjalė pėr regjistrimin nė shtatė mijė kuota tė mbetura bosh nė universitete.

Klasifikimi i kandidatėve fitues nė programe tė ndryshme studimi, qė do tė plotėsojnė A3-shin, bėhet nė mėnyrė tė informatizuar, duke u mbėshtetur nė pikėt e grumbulluara nė bazė tė rezultateve tė shkollės sė mesme, tė provimeve tė Maturės Shtetėrore edhe tė rezultateve tė konkursit tė zhvilluar pėr programe tė caktuara studimi dhe merita, si dhe tė pėrzgjedhjes sė programeve tė studimit, preferenca, tė bėrė nga vetė kandidati.

Kėtė formular mund ta plotėsojnė ata kandidatė qė nuk kanė konkurruar mė parė e formularin A2, ku janė edhe ata qė kanė fituar provimet e Maturės Shtetėrore nė sesionin e vjeshtė, si dhe ata qė kanė pėrfunduar arsimin e mesėm jashtė vendit dhe, mbi bazėn e ekuivalentimit tė rezultateve tė shkollės sė mesme, kanė fituar tė drejtėn tė aplikojnė pėr vazhdimin e studimeve  nė universitetet tona.

Formulari do tė plotėsohet edhe nga ata qė kanė konkurruar me formularin A2, fitues apo jo dhe qė dėshirojnė tė fitojnė pėr njė preferencė mė tė lartė duke ruajtur renditjen e preferencave tė formularit A2. Kėtu pėrjashtohen ata qė janė regjistruar nė njė program studimi.I gjithė procesi i regjistrimeve nė universitete do tė pėrmbyllet nė 13 nėntor, ku dhe Universitetet do tė dorėzojnė pranė AKP nė formė shkencore dhe elektronike tė gjitha tė dhėnat.
Asnje lajm perkates
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 9.06.2014
Mbyllja e tregut, tregtarėt: Pėr ne humbjet janė tė mėdha
Tregtarėt shprehen tė revoltuar pasi malli qė kanė nė magazine po ju dėmtohet dhe nuk mund ta fusin dot nė ambientet e tregut e nga ana tjetėr thonė se me shtetin kanė firmosur kontratė njė vjeēare duke paguar edhe detyrimet.
Tėrheqja e dokumentave, studentėt nuk rezultojnė tė regjistruar
Nxėnėsit nė shkollat e mesme e nėntėvjeēare, tre orė fizkulture nė javė
Shėrbimi Kombėtar i Punėsimit publikon 1733 vende tė lira
Tė hėnėn nis plotėsimi i formularit A1Z, pėr lėndėt me zgjedhje
Ērregullimet mendore, pacientėt paraqiten vonė tek mjeku
Ligji antiduhan, MSH: Gjobat do ti mbledhė policia
Bojkotojnė punėn, 600 punonjės tė HEC-it kėrkojnė pagesėn e orėve shtesė
Punėsohen 700 persona, Veliaj: Financuam me 2.7 milionė USD
Malaj: Fituesit e universiteteve shpallen nė mes tė shtatorit
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
28-08
24°
38°
29-08
20°
35°
30-08
18°
29°
31-08
23°
24°
01-09
24°
25°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise