English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Premte 27 Shkurt 2015 Moti Tirana
Kulturė
Vijnė nė kėmbė, nga Kosova nė Vlorė pėr Pavarėsinė
Publikuar: Nentor 16,2012 - 13:57
Shpėrnadeje nė Facebook
Kukės - 
Grupi i qytetarėve kosovarė qė kanė vendosur tė pėrshkruajnė nė kėmbė rrugėn nga Kosova nė Vlorė kanė mbėrritur nė qytetin e Kukėsit. Ata janė atdhetarė  nga qytete tė ndryshme tė Kosovės qė nė mėnyrė simbolike dhe nė shenjė mirėnjohje pėr patriotėt qė kontribuan  nė shpalljen e pavarėsisė janė nisur nė kėmbė nga Gjilani pėr tė mbėrritur nė Vlorė nė 28 nėntor. Gjatė rrugės ata janė pėrshėndetur e pėrgėzuar nga qindra udhėtarė nė autostradėn Durrės ? Kukės -Morinė.
 
Nė kėtė iniciativė kohė pas kohe bashkohen edhe qytetarė tė tjerė shqiptarė tė Kosovės por edhe emigrantė nga vende tė ndryshme tė Europės. Pikėnisja e tyre ishte Gjilani nga ku u nisėn nė 10 nėntor pėr tė mbėrritur nė Vlorė nė 28 nėntor ku do tu bashkohen festimeve tė 100 vjetorit tė Pavarėsisė.

Flutura Tota    

Asnje lajm perkates
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 30 janar 2015
Shqipėria nė Eurovizion, autori i kėngės refuzon pjesėmarrjen
Elhaida Dani nuk do tė pėrfaqėsohet me kėngėn "Diell" nė Eurosong. Ka qenė vetė kėngėtarja qė ka postuar lajmin nė rrjetin social, Facebook. Ajo u shpall fituese nė festivalin e 53-tė tė kėngės tė RTSH.
"Me syrin e njė klouni", mė 28 shkurt nė Teatrin Kombėtar
E vėrteta e pathėnė, Medi Malka merr guximin
Veprat e Feim Ibrahimit, koncert tė premten nė Tiranė
Stamboll, shitet nė ankand Kurani 320 vjeēar
Kalendari kulturor Shqipėri- Kosovė, firmosin ministrat
Oscar, Ida dhe Leviathan favorit pėr filmin e huaj mė tė mirė
Niko Dhales dhe Avni Delvina rikthehet nė Tiranė
Komedia "Vanja, Sonja, Masha e tė tjerė", sukses nė TK
"Brekėt" nė Metropol, komedia gjermane nė skenė tė premten
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
27-02
28-02
01-03
02-03
03-03
-1°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise