English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Enjte 23 Tetor 2014 Moti Tirana
Lifestyle
Floku i parė i dėborės i fotografuar nė vitet 1800
Publikuar: Dhjetor 07,2012 - 09:18
Shpėrnadeje nė Facebook
New York - 
Floku i parė i dėborės ėshtė fotografuar nė shek. XIX nė Vermont. Ajo njihet si floku i borės Bentley, nė nder tė fermerit qė e fotografoi, ėilson Bentley. Ai fotografoi afėrsisht pesė mijė flokė dėbore dhe u mahnit me format e tyre dhe i bėri ato njė film nė 1885.  Metoda qė pėrdori Bentley njihet si fotomikrografi. Vitin e kaluar fotot e tij u vendosėn nė muzeune arteve folklorike tė Amerikės nė Nju Jork.
Asnje lajm perkates
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 22 Tetor 2014
Girl Guide mė e vjetėr nė botė, 106 vjeē dhe nuk heq dorė
Moti i ftohtė dhe shikimi i dobėt, nuk e ndalojnė Betty Loui, 106 vjeēe qė tė ndihmojė tė tjerėt, betimi qė ka bėrė para afro njė shekulli si "Girl Guide". Dhe tashmė si britanikja mė e vjetėr si "Girl Guide" ajo ka marr ndėrime nga kryeministri David Cam
Treni i luksit, nga Budapesti nė Teheran
Ėshtė por nuk duket... ēadra e re
Dritaret e sė ardhmes, ditėn prodhojnė energji, natėn bėjnė dritė
Arkitekturė, kur shtėpia ėshtė monstruoze
Quhen stola letrarė, dhe pushtuan Londrėn
Nė pasarelė gabimi bėhet... seksi
Gaforre pėr tė gjithė... dhe pėr krokodilin
Ngec nė oxhakun e shtėpisė, zjarrfikėsja shpėton gruan
Si tė gjesh kostume pėr binjakė, pėr Halloween
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
23-10
11°
24-10
25-10
17°
18°
26-10
17°
17°
27-10
16°
18°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise