English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Hėnė 20 Tetor 2014 Moti Tirana
24°
Kronikė
Vrasja nė autobuz, arrestohet nė Fier autori i dytė
Publikuar: Shkurt 24,2013 - 18:39
Shpėrnadeje nė Facebook
Tiranė - 
Njė i ri ka mbetur i vrarė mbrėmjen e djeshme pasi u godit me thikė nė zemėr nga dy persona tė tjerė gjatė njė sherri banal brenda autobusit urban nė kryeqytet. Krimi ka ndodhur nė zonėn e Ali Demit nė autobusin e linjės Qendėr-Uzina e Autotraktorėve, ndėrsa nga sherri mes tre personave humbi jetėn 22-vjeēari, Sajmir Ēerpja nga Tirana, i punėsuar si kamarier nė njė nga lokalet e kryeqytetit.

Sipas dėshmitarėve autobusi ka qenė i tejmbushur nė orėn 23.00 tė mbrėmjes sė djeshme ndėrsa sherri mes 22-vjeēarit dhe dy personave tė tjerė kishte nisur njė stacion mė parė mbi zhurmėn qė shkaktonte njėri prej tė dyshuarve i cili mendohet se ka qenė i dehur. Nė kėtė moment viktima mendohet se ka qėlluar me ēadėr njėrin prej agresorėve ndėrsa ai ka nxjerrė thikėn dhe ka qėlluar dy herė 22-vjeēarin ku njėra prej goditjeve e ka kapur nė zemėr.

Autobuzi ka ndaluar dhe ka hapur dyert kjo pėr shkak dhe tė panikut tė pasagjerėve ndėrsa agresorėt kanė mundur tė largohen. Policia e cila mbėrriti menjėherė nė vendngjarje nisi kryerjen e veprimeve hetimore ndėrsa arriti tė arrestonte agresorėt Ilir Drita, 32 vjeē dhe mė pas pasditene tė dielės dhe 37-vjeēarin Artur Zeqiri nga Vlora. Burime pranė uniformave blu bėnė me dije se Zeqiri jetonte nė njė banesė me qera nė zonėn e Shkozės prej gati njė muaji. Ai ishte larguar drejt Fierit pas vrasjes.

Jul Kasapi
Asnje lajm perkates
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
TARGET 17 TETOR 2014
Atentatet nė Greqi, prokuroria greke kėrkon tė marrė nė pyetje Julian Sinanajn
Autoritetet e drejtėsisė greke kanė kėrkuar qė tė marrin nė pyetje Julian Sinanajn, i njohur si vrasės me pagesė dhe i arrestuar nė janar tė kėtij viti. Burime nga organi i akuzės bėjnė me dije se ditėt e fundit, nga shteti fqinj ka mbėrritur njė letėr-p
Paditen penalisht Ridvan Bode dhe Sherefedin Shehu
Alarmi i rremė pėr bombė nė Rinas, shtetasi kinez kishte harruar valixhen
Hetimi i Bodes, nė prokurori rreth 190 ēėshtje
Faturisti dhe biznesmeni, prangosen pėr abuzim me energjinė
Nxitje e racizmit, prokuroria letėr-porosi nė Athinė
Nuk deklaron paratė nė kufi, nė hetim 32-vjeēari
Vjedhja nė Bankėn e Shqipėrisė, dorėzohet dosja nė gjykatė
CIA: 148 luftėtarė nga Shqipėria ndodhen nė Siri
RENEA E FNSH nė Shkodėr, shkatėrrohet banda kriminale
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
20-10
13°
25°
21-10
22°
22-10
10°
21°
23-10
14°
24-10
14°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise