English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Martė 31 Mars 2015 Moti Tirana
14°
Sport
Kampionati i skive nė Shishtavec, mbyllet gara e 7 ekipeve
Publikuar: Shkurt 24,2013 - 16:30
Shpėrnadeje nė Facebook
Kukės - 
Me premtimin e drejtuesve lokalė pėr t'i krijuar njė infrastrukturė moderne sportit, qė cilėsohet si trashėgimi pėr kėtė rajon, nė Shishtavec ėshtė mbyllur kampionati i skive. Pėr dy ditė me radhė nė kėtė komunė shtatė ekipe me skiatorė tė tė gjitha moshave kanė garuar mes tyre nė kėtė kompeticion tė sportit dimėror tė skive, qė pėr kėtė rajon ėshtė jnė disiplinė shumė e pėrhapur dhe njė traditė shekullore e banorėve.

"Pavarėsisht qė pista ėshtė nė kushte optimale nė vitet e ardhshme ne mendojmė qė kėtu tė vendoset njė lifting, njė makinė bore, e cila tė bėjė njė pistė me parametra kombėtar, me qėllim qė tė zhvillojmė kampionatin kombėtar tė skive, nė Shishtavec", u shoreh Dilaman Nela, kreu i komunės Shishtavec.

Kampionati i skive nė Shishtavec ėshtė ndjekur jo vetėm nga banorėt e zonės por dhe nga skiatorė tė Shqipėrisė e Kosovės, si dhe majft turistė vendas e tė huaj. Ky kampionat nga ana e organizatorėve ishte konceptuar edhe nė formėn e njė konference rajonale pėr promovimin e turizmit, pasi qarku i Kukėsit ka strategji pėr zhvillimin e turizmit si njė nga resurset pėr zhvillimin e rajonit. Kampionati i skive u organizua nė pistėn natyrore tė Shishtavecit nė lartėsitė e Gurit tė mėngjesit, 1700 metra mbi nivelin e detit.

Flutura Tota
Asnje lajm perkates
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 25 Mars 2015
De Biasi bėhet shqiptar, Nishani i jep nėnshtetėsinė
Kombėtarja jonė e futbollit si rrallė herė, ėshtė vizituar gjatė grumbullimit nė prag sfidės ndaj Armenisė, nga presidenti. Ai takoi anėtarėt e pėrfaqėsuesues sonė duke iu uruar atyre suksese nė ndeshjen e sė dielės.
Lista e Kombėtares, De Biassi: Lojė pėr fitore me Armeninė
Shqipėria vazhdon ėndrrėn pėr nė Euro 2016, 2-1 me Armeninė
Lajme tė kėqija pėr Bajern, dėmtohet Arien Robben
Pėrgatitje e Armenisė, mbrojtėsi i Marsejės i bashkohet skuadrės
Platini rizgjidhet pėr tė tretėn herė nė krye tė UEFA-s
Pėrballja me Armeninė. Dėmtohet Mavraj, mungon nė stėrvitje
Incidenti, ndėrpritet ndeshja Mali i Zi- Rusi
Casillas hyn nė histori, 100 ndeshje zyrtare me kombėtaren
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
31-03
17°
01-04
15°
02-04
10°
03-04
12°
04-04
14°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise