English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Martė 26 Maj 2015 Moti Tirana
21°
Kronikė
Bllokohen 900 kg kanabis nė Catania, nė pranga 2 korrierėt shqiptarė
Publikuar: Mars 11,2013 - 13:06
Shpėrnadeje nė Facebook
Catania - 
Dy shqiptarė janė kapur me 900 kg kanabis nė zonėn e Belpasos nė Katania. Gjatė kontrollit tė makinės karabinierėt kanė bllokuar dhe disa armė tė cilėt ata posedonin. Tė arrestuarit janė Hysni Hoxha, 30 vjeē dhe Ermal Kasaj, 26 vjeē.

Sipas mediave italiane bėhet e ditur se operacioni ėshtė realizuar nė bashkėpunim tė policisė sė Catanaias dhe Comos dhe dy tė rinjtė e ndaluar kanė qenė korrierė, ndėrkohė qė nuk jepen detaje tė tjera rreth kėtij aksioni.

Nga pėrllogaritjet paraprake mėsohet se sasia e drogės kap vlerėn 1 milionė euro.
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 15 Maj 2015
Didi-Bajraktari pėrballen pėr dosjen Belge tė Frrokut
Ish drejtori i pėrgjithshėm i policisė sė shtetit Artan Didi ėshtė ballafaquar me ish kreun e interpolit Artan Bajraktarin, i akuzuar pėr fshehjen e urdhėr-arrestit tė Interpol Belgjikės pėr deputetin Mark Frroku.
Lejet e tė burgosurve, Naēo: Anulohen pėr zgjedhje
"Frenuam rekrutimin", Tahiri: Asnjė shqiptar nė zona konflikti
Pretenca pėr "Strazimirin", Prokuroria kėrkon 20 muaj burg pėr deputetėt Ndoka dhe Ndreu
Pogradec, 31-vjeēarja hidhet nga tarraca e pallatit, gjen vdekjen e menjėhershme
Shkodėr: Automjeti pėrplas pėr vdekje 52-vjeēaren
Irak, hedh veten nė erė i riu kosovar, luftonte pėr ISIS
Prangosen djemt e Xhaferrit, nė kėrkim pėr vjedhjen me anė tė piramidave
Grabitja e bankės nė rrugėn e Kavajės, prangosen tre tė rinj
Njė i ri nga Durrėsi po hetohet pėr shkak tė transfertave tė dyshimta tė parave.
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
26-05
13°
21°
27-05
12°
15°
28-05
10°
15°
29-05
19°
30-05
21°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise