English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Hėnė 22 Dhjetor 2014 Moti Tirana
Kronikė
Trupi i fėmijės, policia kėrkime me pedofilin nė Sharrė
Publikuar: Mars 18,2013 - 15:05
Shpėrnadeje nė Facebook
Tiranė - 
Policia nis sot kėrkimet pėr gjetjen e trupit tė vogėlushit 11-vjeēar Julian Ēela, i vrarė nga 45-vjeēari Ardian Prrenjasi. Njė ditė mė parė ky i fundit pranoi gjatė marrjes nė pyetje nė polici se ishte autor i vrasjes sė tė miturit Ēela, djali i nėndrejtorit Antiterrorit tė SHISH, i cili ishte zhdukur prej 30 nėntorit tė viti 2012. Deklarimet e tij, Prrenjasi i dha pasi policia kishte arritur tė parandalonte pėrdhunimin e njė tjetėr fėmije nė zonėn e Laprakės.

Policia e ka dėrguar edhe njė herė nė shtėpinė e tij pedofilin, i cili ka shpjeguar me detaje se si e ka kryer pėrdhunimin dhe vrasjen e 11-vjeēarit Ēela. Nga ana tjetėr ai ka shpjeguar edhe detaje mbi rrėmbimin dhe abuzimin ndaj 10-vjeēarit me inicialet A.C.

45-vjeēari ka treguar nė polici ngjarjen e 30 nėntorit se e kishte afruar tė miturin me pretekstin pėr  tė blerė cigare. Pas rrėmbimit fėmija kishte filluar tė bėrtiste, dhe pėr kėtė ai e kishte vrau. Nga dėshmia qė ka dhėnė nė polici  45-vjeēari mėsohet se pasi e ka vrarė Julianin, Ardian Prrenjasi e ka mbėshtjellė atė me batanije dhe e ka hedhur nė kazanin e mbeturinave tė lagjes ku banon. Mė pas, 45-vjeēari ka pritur deri nė momentin kur kamioni i plehėrave ka bėrė pastrimin e kazanėve duke marrė me vete dhe trupin e pajetė tė tė miturit pėr ta hedhur nė vendgrumbullimin e plehrave nė zonėn e Sharrės, nė periferi tė Tiranės. Fėmija 11-vjeēar jetonte nė tė njėjtėn zonė, jo mė shumė se 200 metra larg rrėmbyesit.

Kurse fėmija 10-vjeēar me inicialet A. C. i shpėtuar dje nga policia falė denoncimit tė fqinjėve, jetonte pėrballė tij. Policia thotė se nė banesė janė gjetur gjurmė gjaku qė mendohet tė jenė tė vogėlushit Ēela, njė litar dhe njė thikė. Krimi mund tė ketė ndodhur nė banjėn e apartamentit dhe po nė tė njėjtin vend, 45-vjecari ka mbajtur tė rrėmbyer fėmijėn tjetėr 10-vjeēar.

Ardian Prrenjasi dyshohet edhe pėr raste tė tjera pedofilie. Ndėrsa nė vitin 2008, 45-vjeēari kishte rrėmbyer njė tjetėr tė mitur dhe pėr kėtė vepėr penale si prokuroria ashtu dhe gjykata kishin kėrkuar dėnimin vetėm me njė gjobė prej 60 mijė lekėsh. Lidhur me kėtė vendim tė Gjykatės, Ministria e Drejtėsisė njoftoi se ka nisur njė inspektim tė ēėshtjes penale. Dėnimi i pėrfundimtar iu dha gjobė cka ka bėrė qė prokuroria tė nisė hetimet dhe pėr procesin gjyqėsor.

Jul Kasapi
2 KOMENTE
alltani germany
Postuar  18/03/2013  22:19
asht dash me ja nxan naj djal gjygjtarit apo prokurorit qe e kan lan t,lir po ska dit. kit pedofil allahu e kallt per se gjalli edhe jo me vra po duhet me fur midis tirane kit smut se aj apet qashtu bon po fajet po dihet kush i ka .....
  
Joni
Postuar  18/03/2013  08:39
Vetem plumbi ve drejtesi mbi keta lloj monstrash.
  
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 19 Dhjetor 2014
Konflikt pronėsie, gjyshi vret nipin e mė pas veten
Gjyshi 81-vjeēar ka vrarė me thikė nipin e tij, e pak minuta mė vonė edhe veten. Sipas tė dhėnave tė para, ngjarja ka ndodhur pas njė konflikti familjar, ku Ahmet Doda ka qėlluar me thikė nipin e tij Rexhep Doda, 20 vjeē.
AMC nė gjyq, qytetarėt padi pėr antenat kanceroze
Antenat e AMC-sė, qytetarėt: Rrezatimi po na vret ēdo ditė
Tentuan tė grabisnin banesėn, vriten nga pronari i shtėpisė
Qėllohet me armė, vdes 50-vjeēari
Mashtrim me azilin, pranga kreut tė agjencisė sė udhėtimit
Vrau balerinėn, kėrkohet burg i pėrjetshėm pėr autorin
"Babagjyshėt" nė burg, akuzohen pėr 9 grabitje argjendarish
Akuza pėr ish-kreun e lojėrave tė Fatit, Prokuroria: Shkelje me 2.5 mln dollarė
Vrasja nė Selitė, Ymeri tregon dinamikėn e ngjarjes
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
22-12
11°
23-12
24-12
-3°
25-12
-4°
26-12
-2°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise