English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Premte 22 Maj 2015 Moti Tirana
23°
Politikė
Shtyhet afati pėr koalicionet, KQZ largon komisionerėt e LSI-sė nė KZAZ
Publikuar: Prill 23,2013 - 18:15
Shpėrnadeje nė Facebook
Tiranė - 
89 anėtarėt e LSI-sė nė Komisionet Zonale tė Administrimit Zgjedhor, struktura e dytė pėr nga rėndėsia pas KQZ-sė, u shkarkuan nga puna pėr t'u zėvendėsuar me ata tė PR-sė.
4 anėtarėt e KQZ miratuan kėrkesėn e republikanėve pėr tė pasur komisioner nė KZAZ dhe tė gjitha qendrat e votimit, por refuzuan kėrkesėn e LSI-sė pėr tė zėvendėsuar komisionerėt e PBDNJ-sė me tė sajėt.

Kjo vendimmarrje, sipas kryetares Lleshi do tė kryhet nė njė moment tė mėvonshėm

"Tė bėhet zėvendėsimi i partisė sė duhur me partinė e duhur sipas atyre kritereve qė janė aty dhe problemi ėshtė i zgjidhur", kėrkoi Manjani.
"Sot do ti referohemi kėrkesės sė PR-sė dhe kėrkesa e zotit Manjani do tė ishte njė kėrkesė pėr njė rend dite tjetėr, qoftė dhe nesėr", u shpreh kryetarja Lleshi.
"Pėr ta zbatuar kėtė ligj nė mėnyrė tė drejtė pėr tė gjitha njėsoj ėshtė qė ju t'i shqyrtoni tė dyja kėrkesat nė njė proces", u shpreh Manjani.

Tė pakrekura nga ndryshimi mbeten grupet e numėrimit tė votave, anėtarėt e tė cilave i pėrkasin vetėm partive qė kanė tė paktėn 2 deputetė nė Kuvend. Ndėrkaq, kanė mbetur dhe 24 orė kohė qė nė KQZ tė regjistrohen koalicionet.
Kodi parashikon qė kjo procedurė tė bėhet jo mė vonė se 60 ditė para zgjedhjeve dhe burime pranė Komisionit Qendror bėjnė tė ditur se zyrat e protokollit do tė rrinė tė hapura deri nė mesnatė pėr partitė, ndonėse orari zyrtar i punės ėshtė ora 18:00.

Elona Gjylmi


Asnje lajm perkates
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 15 Maj 2015
Paratė e fushatės, KZLN: "Partitė tė publikojnė financuesit"
Partitė Politike duhet tė jenė mė transparente mbi financuesit e fushatave tė tyre elektorale. Edhe pse fushata ka filluar mė shumė se njė muaj pėrpara afatit zyrtar, shpenzimet pėr qindra zyra tė kandidatėve nė cdo lagje, kostot teknike tė aktivitetet e
Zgjedhjet lokale, OSBE nis misionin e vėzhgimit
Fleta e votimit, PS numrin 26, PD numrin 18, LSI numrin 36
Basha: Dyshes Rama-Meta nuk i intereson punėsimi, por pėr demokratėt ėshtė prioritet numėr njė
Gara pėr Bashkinė, Veliaj: Do punoi pėr Tiranėn, siē punova nė Ministri
Strategjitė elektorale, PD miting tė enjten nė Tiranė, tė majtėt fushatė me tre faza
Halim Kosova: Spital bashkiak pėr qytetarėt e Tiranės
Rama prezanton kandidatin e tė majtės nė Kolonjė
Veliaj me artistėt: Ulje taksash pėr kompanitė qė financojnė "Artin"
Basha: Ulja e taksave, ēmimit tė energjisė dhe naftės, rritja e pagave dhe pensioneve prioriteti ynė
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
22-05
17°
23°
23-05
12°
23°
24-05
22°
25-05
20°
26-05
12°
21°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise