English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Shtunė 23 Maj 2015 Moti Tirana
23°
Kronikė
Grabitet argjendaria nė Fier
Publikuar: Prill 28,2013 - 15:35
Shpėrnadeje nė Facebook
Fier - 
Njė grabitje me armė ka ndodhur mesditėn e sė dielės nė qytetin e Fierit. Ngjarja u rregjistrua nė afėrsi tė xhamisė nė qendėr tė qytetit ku tre persona tė maskuar nėn kėrcėnimin e armės kanė arritur tė marrin njė sasi tė madhe bizhuterish nga njė argjendari.

Policia e cila mbėrriti menjėherė nė vendngjarje bėri me dije se agresorėt kanė vepruar shpejt ndėrsa kanė goditur me qytėn e armės pronarin e argjendarisė shtetasin Maksi Gjergji i cili ka mbetur i plagosur lehtė.

Nga dėshmia e dhėnė prej tij agresorėt nėn kėrcėnimin e armės kanė kėrkuar paratė e argjendarisė, por refuzimi i tij ka bėrė qė ata ta godasin me qytėn e armės tip kallashnikov dhe mė pas tė marrin prej argjendarisė cēfarė tė munden.

Pėr arrestimin e autorėve policia ka ngritur disa postblloqe nė dalje tė qytetit tė Fierit ndėrsa ka sekuestruar kamerat e sigurisė pėr tė zbardhur rrethanat e ngjarjes sė rėndė.

0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 15 Maj 2015
Tiranė, vritet me armė zjarri njė 56-vjeēar, plagoset bashkėshortja
Vrasje me armė zjarri mėngjesin e sotėm nė Tiranė, njoftohet pėr njė tė vdekur dhe njė tė plagosur. Ngjarja ka ndodhur nė Kashar-Kodėr, ku viktima ėshtė njė 56 vjeēar, ndėrsa e plagosur ka mbetur bashkėshortja e tij, 55 vjeēe. Autori ka qėlluar me automa
Didi-Bajraktari pėrballen pėr dosjen Belge tė Frrokut
Granatė poshtė makinės, pronari i mjetit, shofer i njė avokati
Lejet e tė burgosurve, Naēo: Anulohen pėr zgjedhje
"Frenuam rekrutimin", Tahiri: Asnjė shqiptar nė zona konflikti
Doshi nė Gjykatėn e Lartė, refuzohet kėrkesa pėr lirimin e tij
Pretenca pėr "Strazimirin", Prokuroria kėrkon 20 muaj burg pėr deputetėt Ndoka dhe Ndreu
Korēė,pas katėr ditėsh gjenden vajzat e humbura
Pogradec, 31-vjeēarja hidhet nga tarraca e pallatit, gjen vdekjen e menjėhershme
Lushnje, shpėrthen zjarri nė lokal, plagosen tre persona
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
23-05
12°
23°
24-05
22°
25-05
20°
26-05
12°
21°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise