English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Mėrkurė 01 Tetor 2014 Moti Tirana
30°
Politikė
Lista e PD-sė, zėvendėsohen 24 deputetė
Publikuar: Maj 07,2013 - 13:45
Shpėrnadeje nė Facebook
Tiranė - 
Vetėm pak minuta pėrpara mesnatės, Partia Demokratike ka zyrtarizuar listat e kandidatėve me tė cilat do tė konkurojė nė zgjedhjet e 23 qershorit. Nė kėto liste bie nė sy prania e tre deputetėve tė larguar nga Partia Socialiste, Asllan Dogjani e Kastriot Islami tė cilėt do tė kandidojnė nė Tiranė dhe Gjovalin Kadeli nė Lezhė.

Gjithashtu nė listėn pėrfundimtare tė PD-sė janė nė vende tė sigurta dhe aleatėt kryesorė, Fatmir Mediu nė Korēė, Shpėtim Idrizi nė Fier, Nard Ndoka nė Shkodėr, Dashamir Shehi nė Tiranė, Ekrem Spahia nė Dibėr dhe Lufter Xhuveli nė Durrės. Eduard Selami, njė nga figurat themeluese tė Partisė Demokratike renditet i dyti nė Qarkun e Elbasanit. Pas zyrtarizimit tė listave, Kryeministri Sali Berisha ka komentuar nga selia e PD-sė se kėto ishin listat mė tė mira qė kjo forcė ka hartuar.

"Pėrfundoi procesi i hartimit tė listave mė tė mira, kandidaturat mė tė mira qė zgjedhėsit shqiptar kanė patur ndonjėherė nė ndonjė fushatė zgjedhore. Ka qenė njė proces i hapur, me konsultime tė gjera, por njė proces qė finalizohet me njė listė tė shkėlqyer, listė fitoreje", tha Berisha.

Pėrsa i pėrket tė larguarve, do tė jenė 24 deputet aktual tė cilėt nuk jenė pjesė e listave tė Partisė Demokratike. Bie nė sy mospėrfshirja nė lista e Enkelejd Alibeajt, Viktor Gumit, Fatos Hoxhės, Fatos Bejės, Leonard Demit, Selami Xhepės, Mark Markut e Kosta Barkės. Ndėrsa lėnia nė njė zonė jo tė sigurtė e Ilir Rusmailit e Jemin Gjanės ka ngjallur disa reagime brenda selisė blu.

Thimi Samarxhi
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target_29_Shtator 2014
Cefa e Lelēaj nėn hetim, kontroll pasurive tė familjarėve
Pesė deputetėt e maxhorancės nisėn hetimin parlamentar ndaj nėnkryetarit tė KLD-sė dhe anėtarit Lulzim Lelēaj. E gjithė vendimarrja e KLD-sė gjatė kohės kur dy juristėt morėn detyrėn nė kėshill, do tė kalojė nėn sitėn e imėt tė komisionit tė drejtuar prej
Progres raporti i BE, Gjosha: Nuk pėrfshihet Fullani dhe KLD
Jozefina Topalli "mungon" nė fjalimin e Bashės
Rama nė Facebook: 12 projektet qė financohen nga rritja e tė ardhurave
Hetimi i KLD-sė, Hazizaj: Bllokohet nėse pezullohet ligji
Fule: Opozita tė rikthehet nė Kuvend. Rama: Pranojmė ēdo kusht
BE fond pėr vendet e Ballkanit, Shqipėria fiton 650 mln euro pėr 7 vjet
Kuvendi i demokratėve, Basha kėrkon falje pėr humbjen
Nis hetimi i KLD-sė, 5 deputetė kontroll shkresave tė Cefės
Zgjidhet kėshilli kombėtar i PD, votojnė 7500 delegatė demokratė
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
01-10
15°
32°
02-10
16°
27°
03-10
12°
18°
04-10
11°
22°
05-10
21°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise