English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Hėnė 30 Mars 2015 Moti Tirana
13°
Sociale
Pushime te "Nobel". Hapet shkolla verore pėr fėmijėt
Publikuar: Qershor 18,2013 - 13:51
Shpėrnadeje nė Facebook
Tiranė - 
Shkollat verore tashmė janė kthyer nė njė trend edhe nė vendin tonė. Njė e tillė ėshtė hapur edhe nė shkollėn jo publike "Nobel" nė Tiranė, pjesė e grupit Taci Oil International. Kjo shkollė verore ka pritur sėrisht pėr tė dytin vit, fėmijė tė grupmoshave tė ndryshme nga 5 deri nė 14 vjeē. Sipas drejtuesve tė saj, interesimi ka qenė i lartė  pasi edhe numri i nxėnėsve ka arritur deri nė 100 fėmijė. Noti, piktura, kėrcimi apo thjesht disa orė leximi janė vetėm njė pjesė e programit tė hartuar nga njė stafi i kualifikuar i shkollės "Nobel" qė ju ofrohet nxnėsve tė shkollės verore.

"Duke filluar qė nga noti, duke vazhduar tek muzika, tek piktura, tek aerobia, tek orėt eleximit tė librave, tek lojrat sportive- volejbolli, basketbolli. Mendoj se ėshtė diēka vėrtet e mirė pėr fėmijėt, qoftė pėr mėnyrėn si organizohet dita pėr njė fėmijė qė ėshtė nė kohė pushimesh, qoftė pėr prindin i cili mendon se ka njė siguri qė fėmija i tij ėshtė nė njė shkollė verore ku mėson, punon, argėtohet  ku socializohet me fėmijė tė rinj"- thotė Dilara Ozturk, drejtoreshė e shkollės jo publike "Nobel".

Tė investosh pėr kulturėn qė duhet tė ketė njė fėmijė  ėshtė misioni qė ofron kjo shkollė verore.

"Shkollat verore duhet tė zhvillohen akoma mė tepėr. Ne mendojmė ēfarė tė sjellim tė re duke parė nga shkollat verore edhe tė Evropės, ēfarė ato fusin tė re nė mėnyrė qė tė jemi sa mė efikas dhe sa mė konkurėnt pėr kohėn"- thotė Ozturk.

Pavarėsisht se shkolla verore ka startuar nė 17 qershor , ajo do tė ofrojė programin e vet deri nė 15 gusht, ndėrkohė qė rregjistrimet vazhdojnė pėr tė pritur fėmijė tė grupmoshave tė ndryshme tė cilėt edhe nė kėto ditė tė nxehta vere mund tė gjejnė njė vend pėr argėtim e pse jo tė zhvillojnė edhe mė tej dijet e tyre.

Edlira Sulejmani

Asnje lajm perkates
6 KOMENTE
Gentian xhani
Postuar  13/07/2014  14:57
Ju lutem me thoni sa kushton kam d'y femij 10 dhe 12 vjec flm
  
majlinda rajko
Postuar  22/06/2014  12:01
pershendetje,

ju lutem mund te kemi nje numer kontakti dhe deteje rreth transportit dhe detyrimeve (cimimit)

Faleminderit
  
esmeralda
Postuar  13/06/2014  18:26
pershendetje jam e interesuar per kete shkolle verore per vajzen qe sapo ka mbaruar klasen e pare , ju lutem mund te me informoni per cmimin dhe cfare programi ndiqet ,apo nese eshte e mundur nje nrumer tel ku tju kontaktojme,faleminderit
  
aurel
Postuar  27/05/2014  13:18
pershendetje, jam i interesuar per pagesen per 1 muaj sa eshte ?
ju lutem na ktheni nje pergjigje ose nje nr kontakti
  
alda
Postuar  24/07/2013  09:55
Jam e interesuar mbi cmimin dhe transportin ????nje nr kontakti nqs eshte e mundur ???Faleminderit
  
 
1  2 
Tjetri
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 25 Mars 2015
32.1 mln euro, hua nga BB pėr spitalet rajonale
Spitalet rajonale nė vend do ti nėnshtrohen ndėrhyrjeve nė infrastrukturėn e tyre, por edhe nė pajisjen me aparatuarat e nevojshme. Ofrimi i shėrbimeve tė munguara nė kėto spitale do tė sjellė reduktimin e mbingarkesės qė po pėrballet sot QSUT.
Braktisėn shkollėn, gjysma e fėmijėve romė analfabetė
U shkelen tė drejtat, Totozani apel pėr fėmijėt
Matura 2015, pėrjashtohen administratorėt abuzues
Studentėt nė protestė, kundėr ligjit tė arsimit tė lartė
Karta e studentit, tė rinjtė: Pėrdoret pėr efekt elektoral
Subvencionimi i bujqėsisė, Rama: 17 mln dollarė kėtė vit
Rikthehet ora e pranverės, zgjohemi mė herėt
Bashkėjetesa fetare, Rama: Shqipėria, model pėr Europėn
Dhuna ndaj mjekėve, trajnim pėr sjelljen me pacientin
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
30-03
13°
31-03
17°
01-04
15°
02-04
10°
03-04
12°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise