English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Shtunė 01 Nentor 2014 Moti Tirana
11°
Ekonomi
Rritja e pensioneve, sot hyn nė fuqi vendimi
Publikuar: Korrik 01,2013 - 12:40
Shpėrnadeje nė Facebook
Tiranė - 
Sot hyn nė fuqi rritja e pagave dhe pensioneve, premtim i bėrė pak kohė mė parė nga qeveria.  Rritja e pagave dhe pensioneve pėr kėtė vit do tė ketė njė efekt financiar prej 2.5 miliardė lekėsh nė buxhetin e shtetit. Vetėm nė Kukės numėrohen mė shumė se 18 mijė pensionistė tė cilėt kohė mė parė kanė punuar mė sė shumti nė sektorin e bujqėsisė cka ka bėrė qė ata tė pėrfitojnė njė pagė shumė tė ulėt. Qarku i Kukėsit renditet ndėr mė tė varfėrit nė vend, ku mbi 70% e familjeve jetojnė me ndihmė ekonomike e ku numri I tė papunėve vjen duke u rritur vit pas viti.
Asnje lajm perkates
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 30 Tetor 2014
Firma e Bodes, skanimi i kontenierėve shkaktoi 359 mld dollarė dėme
Njė koncesion tjetėr qė mban firmėn e ish-Ministrit tė Financave Ridvan Bode, pritet ti shaktojė buxhetit tė shteti njė dėm prej 359 milionė dollarė. Bėhet fjalė pėr koncesionin e skanimit tė kontenierėve nė dogana
Akuza Bodes, Ypi: 400 transaksione pa dijeninė time
Koncesioni "Bode", Kuvendi kėrkon tė dhėna nga Cani
Rriten taksat. Efekti financiar, 10 mld lekė
Skanimi i mallrave, ekspertėt: Koncesioni me shkelje
Vlerėsohet Veneto Banka, Scavaortz: Po rrisim praninė tonė
"Hajdutėt e mėdhenj", Gjiknuri: Tolerancė zero pėr energjinė
Ahmetaj: Raporti Doing Business, lajme tė mira pėr Shqipėrinė
Kėshilli Mbikqyrės, nis pėrzgjedhja pėr vendet vakante
Hapen sot procedurat pėr plotėsimin e Kėshillit Mbikėqyrės tė BSH-sė
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
01-11
15°
02-11
15°
03-11
14°
04-11
17°
18°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise