English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Martė 16 Shtator 2014 Moti Tirana
25°
Sociale
Formulari A2, aplikimi nis javėn tjetėr
Publikuar: Korrik 13,2013 - 17:08
Shpėrnadeje nė Facebook
Tiranė - 
Formulari A2  do tė plotėsohet nga tė rinjtė qė synojnė  tė zėnė njė vend nė universitetet shqiptare pas datės 20 korrik.  Edhe kėtė vit ai do tė jenė online dhe mendohet se atė do ta plotėsojnė rreth 40 mijė tė rinj. Kėshtu shprehen autoritetet e arsimit tė cilėt thonė se javėn e ardhshme nė ndryshim nga vitet e tjera do tė jenė vetė shkollat qė do tė hedhin nė sistemin online mesataret e ēdo maturanti  si dhe tė dhėna tė tjera tė cilat mė pas do tė pėrpunohen nga Agjenisa Kombėtare e Provimeve.

"Gjithė kandidatėt tė cilėt janė future nė bazėn etė dhėnave me anė tė aplikimittė formularėve A1 dhe A20 dhe nga kėta, ata qė kanė kaluar nė tė gjitha provimet e maturės. Janė 328 programe studimi. Ēdo vit rritet numri I programeve tė studimit"- thotė  Arben Fagu, specialist nė Agjensinė Kombėtare tė Provimeve.

Ndėrkaq formularin A2 mund ta plotėsojnė edhe tė rinjtė qė mund tė kėnė zgjedhur tė studioijnė jashtė, tė cilėt pėrafėrsisht nė numėr shkojnė deri nė 6000 kandidatė. Formulari A2 ėshtė procesi i fundit  pėr pranimet nė universitete.

Edlira Sulejmani

Asnje lajm perkates
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 15.09.2014
Studentėt e privatėve, Kaēani: Pa kredite humbasin vitet
Studentėt e universiteteve private qė do tė transferohen nė institucionet publike , duhet tė kenė tė njėjtat programe dhe sasinė e nevojshme tė krediteve pėr tė vazhduar nė vitin pasardhės, aty ku kanė lėnė studimet, nė tė kundėrt ata rrezikojnė tė kthehe
16 shtator, shpallen fituesit pėr universitetet publike
Miell me ngjyrues, AKU: Konfirmohet nga analizat
Shkolla Nobel, Taēi: Mėsim me laboratorėt modern dhe qendėr e re sportive
Studentėt e privatėve, part time nė fakultetin ekonomik
Projekti i sheshit "Nėnė Tereza" ditėn e vizitės sė Papės
Shtatori muaj i lagėsht, shirat rikthehen nė datėn 14
Mesha e Papės nė Tiranė, bashkia jep 50 mijė euro pėr altarin
Urdhėri i Farmacistėve zbardh kreditet pas riēertifikimit
Nis tė hėnėn viti i ri shkollor, policia merr masa pėr sigurinė
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
16-09
15°
26°
17-09
12°
25°
18-09
21°
23°
19-09
21°
23°
20-09
21°
22°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise