English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Premte 29 Maj 2015 Moti Tirana
18°
Kronikė
"Fundi i marrėzisė", 397 persona nė ndjekje penale
Publikuar: Tetor 21,2013 - 13:17
Shpėrnadeje nė Facebook
Tiranė - Operacioni 'Fund Marrėzisė' po vijon nė tė gjithė vendin, ndėrsa  sipas informacioneve mė tė fundit tė policisė janė bllokuar 387 subjekte sekuestruar 2315 makineri lojėra fati si dhe proceduar 397 persona.

Nė njė njoftim tė posaēėm pėr mediat policia e shtetit ka bėrė tė ditur se vetėm nė Tiranė janė janė bllokuar nė total 216 subjekte, janė proceduar penalisht 105 persona si dhe janė sekuestruar 943 pajisje lojėra fati.

Operacioni i nisur disa ditė mė parė penalizoi dhe disa efektivė tė krimit ekonomik tė cilėt u shkarkuan nga detyra nėn dyshimin se kanė dekonspiruar aksionin. Policia e Shtetit, nė mbėshtetje tė inspektoreve tatimore dhe atyre tė lojėrave tė fatit, nisi njė nga aksionet mė tė mėdha tė ndėrmarra nė Shqipėri, ndaj subjekteve qė operojnė nė fushėn e llotarive sportive dhe lojėrave tė fatit qė nuk paguajnė taksa apo kanė mungesė dokumentacioni nė ushtrimin e veprimtarisė.

Jul Kasapi
Asnje lajm perkates
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 15 Maj 2015
Irak, hedh veten nė erė i riu kosovar, luftonte pėr ISIS
Njė i ri shqiptar i Kosovės i ka dhėnė fund jetės. 20 vjeēari Fatlum Shalaku ėshtė hedhur nė erė nė Irak, ndėrsa prej disa kohėsh ishte bėrė pjesė e organizatės terroriste ISIS. Mėsohet se i riu kishte braktisur studimet nė Angli, pėr t'iu bashkuar ISIS,
Korēė, trafikonte kanabis, arrestohet 23-vjeēari Avdyl Meko
Rreziku nga ekstremizmi, Tahiri: Duhet tė jemi tė kujdesshėm
Njė i ri nga Durrėsi po hetohet pėr shkak tė transfertave tė dyshimta tė parave.
Grabitja e bankės nė rrugėn e Kavajės, prangosen tre tė rinj
"Nuk pajtohen", Tahiri-Paloka nė gjyq pėr shpifje
Vodhėn Bankėn, Gjykata lė nė burg tre tė rinjtė
Shkodėr, kapen hajdutėt, akuzohen edhe pėr njė vrasje
Gjobat pėr kundravajtje, ankesat nė Gjykatėn Administrative
"KLD e pavarur", Naēo Presidenti jo kryetar, Nishani: Luftė pa kompromis nė rradhėt e gjyqtarėve
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
29-05
20°
30-05
23°
31-05
10°
24°
01-06
11°
22°
02-06
12°
23°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise