English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Shtunė 30 Gusht 2014 Moti Tirana
27°
Kronikė
I kthejnė vajzėn nė shtėpi pas dy javėsh martesė, qėllon krushqit
Publikuar: Mars 16,2014 - 08:56
Shpėrnadeje nė Facebook
Durrės - Ndarja e njė ēifti tė rinjsh ka pėrplasur dy familje nė zonėn e Kėnetės nė Durrės. Konflikti ka degraduar pasditen e sė shtunės deri nė pėrdorimin e armėve tė zjarrit. Pėr pasojė njė person ka humbur jetėn dhe dy tė tjerė janė plagosur.
Xhuljan Hoxha dhe Antoneta Ndoj kanė qenė tė martuar pėr vetėm dy javė, pasi familja e dhėndrit e ka kthyer vajzėn nė shtėpinė e babait tė saj.
Por babai i vajzės Andon Ndoj rreth 50 vjeē, me origjinė nga Mirdita, ka reaguar ashpėr duke dhunuar krushqit dhe mė pas duke qėlluar me njė pushkė nė drejtim tė tyre. Pėr pasojė janė plagosur me armė Pėrparim dhe Xhuljan Hoxha, ndėrsa shtetesja Nurie Shahini, kalimtare e rastit, ėshtė prekur aksidentalisht nga njė plumb.
Tė plagosurit u dėrguan menjėherė nė spitalin e Durrėsit, ku po marrin ndihmėn e nevojshme mjekėsore. Por 52-vjeēari Pėrparim Hoxha nuk arriti tė pėrballonte plagėt e rėnda dhe humbi jetėn pas rreth njė ore nė reanimacionin e spitalit tė Durrėsit.
Asnje lajm perkates
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 9.06.2014
Prishja e ndėrtimeve pa leje, pėrleshje mes banorėve dhe INUK tek rruga e Elbasanit
Pėrleshje mes banorėve dhe INUK pėrgjatė rrugės sė Elbasanit. Aksionin pėr prishjen e ndėrtimeve ka hasur nė kundėrshti tė njė familje, e cila nuk ka qenė dakord me prishjen e banesės, e cila rezulton tė jetė pa leje ndėrtimi.
Pogradec, gjenden nė fund tė liqenit trupat e dy adoleshentėve
Vlorė, tritol makinės nė ecje, vdes drejtuesi, plagoset 19-vjeēarja
Tritol makinės, vritet biznesmeni nė Vlorė
Atentati nė Vlorė, 19-vjeēarja ende nė rrezik pėr jetėn
Aksident nė rrugėn Fier-Lushnje, humb jetėn njė person
Operacioni nė Dukagjin, asgjėsohen mbi 86 mijė rrėnjė kanabis
Tahiri: Krimi mjedisor, kush ndėrton pa leje do ndėshkohet
Zvicėr, shqiptari vret bashkėkombasin nė njė xhami
Peqin, futėn nė burg sėpatėn, arrestohen bashkėshortėt
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
29-08
16°
28°
30-08
17°
28°
31-08
25°
26°
01-09
23°
26°
02-09
22°
24°
03-09
23°
24°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise