English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Premte 28 Gusht 2015 Moti Tirana
32°
Arkivi
Kuvend, presidenti kroat: Bashkėpunimi rajonal, kusht pėr nė BE
Publikuar: Prill 21,2008 - 19:40
Shpėrnadeje nė Facebook
Tiranė - 

Seanca e sotme e Kuvendit eshte hapur me pershendetjen e kryetares se Parlamentit Jozefina Topalli e cila i ka uruar mireseardhjen e presidentit kroat Stipe Mesic ne Shqiperi. Duke folur per marrjen e fteses per anetaresim ne NATO ne samitin e Bukureshtit, kryeparlamentarja Topalli ka theksuar se “kjo ka qene nje nga ngjarjet me domethenese per te dyja vendet, Shqiperine dhe Kroacine' ndersa ka shtuar se 'tashme Shqiperine e pret nje rruge e gjate reformash te rendesishme per te sjelle stabilitet ne rajon”.

Ajo i ka dhene me pas fjalen kreut te shtetit kroat, Mesic i cili ne fjalen e tij pershendetese per deputetet shqiptare theksoi se 'jemi duke ndertuar te ardhmen tone me qellim qe te jemi pjese e Bashkimit Evropian. 'Per kete bashkepunimi rajonal eshte njeri prej kushteve te BE” tha Mesic.
(/ALSAT)
Asnje lajm perkates
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 22 Maj 2015
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
28-08
20°
33°
29-08
17°
34°
30-08
16°
33°
31-08
16°
32°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise