English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Enjte 03 Shtator 2015 Moti Tirana
32°
Arkivi
Rezultati i zgjedhjeve, nė raundin e dytė do tė votohet nė 45 komuna
Publikuar: Mars 23,2009 - 15:32
Shpėrnadeje nė Facebook
Tiranė - 

'Nė raundin e parė sipas kėtyre rezultateve do tė zgjidhen 32 kryetar komune nė 45 komuna do tė ketė raund tė dytė ndėrsa nė 8 komuna tė dhėnat nuk janė tė pėrpunuara tėrėsisht', beri te ditur Aleksandar Novakovski, kryetar i KSHZ.

Lidhur me komunat shqiptare, mė 5 prill do tė votohet nė 9 komuna. Kandidatėt e BDI do tė pėrballen me ata tė PDSH-sė nė Tearcė, Tetovė, Bogovinė dhe Vrapēishtė, ndėrsa pėrballje BDI-DR do tė ketė nė komunat Likovė, Haraēinė dhe Ēair. BDI nė raundin e dytė do tė ketė dhe tre ballotazhe tė tjera, nė Gostivar me kandidatin e pavarur Rufi Osmani, nė Strugė me kreun e Partisė pėr Ardhmėri Evropiane Fijat Canovski dhe nė Dollnen, me kandidatin e VMRO-DPMNE-sė. Mė 5 prill, balotazh do tė ketė edhe pėr kryetar tė qytetit tė Shkupit mes kandidatit tė VMRO-DPMNE Koce Trajanovski dhe atij tė LSDM Tito Petkovski.

Gjyltene Rexhallari
Asnje lajm perkates
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 22 Maj 2015
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
03-09
17°
33°
04-09
14°
33°
05-09
17°
34°
06-09
17°
28°
07-09
15°
27°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise