English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Hėnė 31 Gusht 2015 Moti Tirana
34°
Arkivi
Suveniret e gdhendura, rikthehet arti i vjetėr
Publikuar: Nentor 27,2011 - 12:09
Shpėrnadeje nė Facebook
Gjirokastėr - Gdhėndja e drurit dhe skalitja e gurit pas njė periudhe zbehjeje ėshtė rikthyer nga mjeshtrat nė qytetin e Gjirokastrės. Kėrkesat nė rritje tė turistėve tė huaj pėr suveniret e gdhendura dhe qė i vlerėsojnė si punime tė bėra me dorė ka ardhur nė rritje dhe pėr kėtė arsye ėshtė shtuar edhe numri i mjeshtrave tė cilėt janė rikthyer nga emigracioni apo i janė rikthyer zanatit tė vjetėr tė trashėguar nga tė parėt. Pėrvec figurave historike vizitorėt nė masė po kėrkojnė tė gdhendur nė dru shtėpinė karakteristike tė shkrimtarit tė madh Ismail Kadare.

"Kohėt e fundit mua mė kanė kėrkuar dhe shtėpinė e shkrimtarit tashmė tė madh, tė mirėnjohur nė tė gjithė botėn, Ismail Kadaresė. Jam munduar qė kėto produkte ti bėj jo vetėm tė karakterit dekorativ, po dhe tė karakterit funksional", thotė Anasats Petriti, mjeshtėr.
 
Ndėr punėt e shumė kėrkuara nga vizitorėt mbeten gjithashtu Shqiponja dykrenare, porteti i Cerciz Topullit, Skenderbeut punimet e shtėpive karakteristike tė qytetit sic ėshtė ajo e Zekatėve dhe Angonatėve etj.

Ismail Xhaferri
Asnje lajm perkates
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 22 Maj 2015
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
31-08
21°
34°
01-09
17°
33°
02-09
14°
28°
03-09
12°
27°
04-09
27°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise