English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Enjte 03 Shtator 2015 Moti Tirana
24°
Arkivi
'Vetėvendosje' kundėr negociatave
Publikuar: Shkurt 25,2011 - 12:25
Shpėrnadeje nė Facebook
Tiranė - 
 
“Lėvizja VETĖVENDOSJE! ėshtė kundėr negociatave me Serbinė dhe rrjedhimisht ėshtė edhe kundėr koalicionit PDK-AKR  kur dihet qė ky koalicion do t’i rifilloj kėto negociata tė cilat janė tė padrejta dhe shumė tė dėmshme pėr Kosovėn. Kėto negociata qė po pėrgatiten tani, janė negociata qė do tė pėrpiqen ta pėrfundojnė procesin e ndarjes sė brendshme tė Kosovės, projekt ky i cili, natyrisht, filloi me planin e Ahtisaarit qė ne e patėm kundėrshtuar edhe atėherė ndėrsa tė dyja kėto parti e patėn votuar nė Kuvendin e Kosovės”, tha Vlorian Molliqaj, Aktivist i Lėvizjes “Vetėvendosje”.
 
Lėvizja “Vetėvendosje” e ka quajtur koalicionin nė mes tė PDK-sė dhe AKR-sė, njė martesė pėr interesa personale tė dy udhėheqėsve tė kėtyre dy partive.  

Sala Mustafa
Asnje lajm perkates
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 22 Maj 2015
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
03-09
13°
24°
04-09
13°
32°
05-09
17°
34°
06-09
17°
25°
07-09
12°
22°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise