English     Shqip
Kėrkim i avancuar
E Diel 30 Gusht 2015 Moti Tirana
32°
Si mund t'i shpėtoni rėnies sė avionit
Publikuar: Nentor 15,2012
Shpėrnadeje nė Facebook
Meksikė - 
Njė grup shkencėtarėsh kanė kryer njė eksperiment nė shkretėtirėn e Meksikės, sipas sė cilės, nėse avioni rrėzohet, mė shumė shanse pėr tė shpėtuar kanė pasagjerėt qė ulen nė fund. Menjėherė pas transmetimit tė dokumentarit, nė kompanitė ajrore nuk kanė rreshtur telefonatat ku njerėzit qė kishin rezervuar nė klasin e parė, anulonin biletat e tyre pėr tė zgjedhur njė vend nė fund tė avionit. Zėdhėnėsi i njė agjencie udhėtimi thotė se programi pati mjaft efekt tek ata qė e panė, dhe u kanė kėrkuar tė ndryshojnė vendet.

"Nerėzit duhet tė kujtojnė se aksidentet ajrore ndodhin rrallė, dhe se ata nuk duhet tė shqetėsohen pėr kėtė por tė shijojnė udhėtimin e tyre", thotė zėdhėnėsi. Nė program shkencėtarėt kanė provuar aksidentin mė tė zakonshėm ajror, njė ulje tė detyruar.
0 KOMENTE
Asnje Koment i Disponueshem
Bej nje koment te ri
  Emri  (i domosdoshėm)
Email  (i domosdoshėm)
  Mė njofto me email nėse dikush i pėrgjigjet komentit tim
SPECIALE
Target 22 Maj 2015
Parashikimi i motit
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
30-08
20°
33°
31-08
15°
31°
01-09
15°
30°
02-09
12°
29°
03-09
16°
29°
Politikė
Kronikė
Ekonomi
Sociale
Kosovė
Bota
Kulturė
Sport
Lifestyle
Opinion
Arkivi
Powered by Magellano srl - Valid XHTML and CSSCopyright 2011 Albanian Screen. All Rights Reserved. Albanian Screen 2011 All Rights reserved - Kushtet e Privacise